« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Antrenman gibi

İlker YASİN
SON GÜNCELLEME
Yılmaz Vural'ı anlamak zor. Onun kadar tecrübeli ve hırslı bir hocanın G.Saray karşısında İstanbul'da hem açık, hem de kontrolsüz bir futbol oynatması pek normal kabul edilecek bir şey değildi. Ve de goller arka arkaya geldi. Bir de Sergen farkı var. Yalnız Türk futbolunun değil, dünyanın en büyük starları arasında yer alan Sergen dünkü maça da damgasını vurdu. Yalnız gollerde yaptığı asistlerle değil, futbolu bir dansa dönüştürmedeki ustalığına şapka çıkarmak gerekir. Bülent Korkmaz'ın santra çizgisinden attığı gol, Anadolu takımlarının yabancı seçiminde parayı sokağa atma müsrifliğinin bir örneğiydi.

SERGEN MORALİ

G.Saray bir marka, bir dünya takımı olduğunu kanıtlarken, Bursa maçının bir kaza olduğunu kendini hiç yormadan aldığı farklı galibiyetle gösterdi. G.Saray defansında uzun zamandır sakat olan ve dün aynı çizgide buluşan Capone, Bülent ve Hakan Ünsal dün Diyarbakır karşısında sıkıntı çekmediler. Ama uyum sorunu da yok değildi. Özellikle Hakan Ünsal ve Capone'nin hazır olduğu söylenemez. Orta alanda çok hareketli Ayhan ve Bülent Akın'ın fazla top kaybetmesi göze batmadı. Çünkü Sergen o bölgenin ve gecenin yıldızıydı. Kaleci Mondragon'a duyulan güven her maçta artıyor. Ümit Karan, Sergen'in nefis asistleriyle attığı goller sonrasında sanıyorum psikolojik olarak da rahatladı. Diyarbakırspor'un teknik direktörünün Yılmaz Vural olduğuna dün gece inanmak zordu. Kurt hocanın takımında kimlik, oynadığı futbolda kişilik sorunu var.

Sonuç olarak Sergen dün gece maça ağırlığını koyan ilk isimdi. Roma maçı öncesinde ciddi bir antrenman havasını veren dünkü maça G.Saray hazır göründü. Teknik direktör Lucescu en büyük sıkıntıyı defansa koyacağı oyuncuların seçiminde yaşayacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz