İZMİR HABERLERİ

Antik Kanal İçin Kollar Sıvandı

IHA
10 Eylül 2015 - 15:52Son Güncelleme : 10 Eylül 2015 - 15:53

EFES ANTİK KANAL PROJESİ İÇİN İLGİLİ BAKANLIK İLE YÜRÜTÜLEN ORTAK ÇALIŞMALARIN DEVAM ETTİĞİNİ VE BU ÇALIŞMALARLA BERABER PAMUCAK BÖLGESİNİN CAZİBE MERKEZİ OLACAĞINA DİKKAT ÇEKEN SELÇUK BELEDİYE BAŞKANI DR. DAHİ ZEYNEL BAKICI, “BURASI GERÇEKTEN İMRENİLECEK BİR HALE GELECEK” DEDİ.

IHA

Efes Antik Kanal Projesi için ilgili Bakanlık ile yürütülen ortak çalışmaların devam ettiğini ve bu çalışmalarla beraber Pamucak bölgesinin cazibe merkezi olacağına dikkat çeken Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, “Burası gerçekten imrenilecek bir hale gelecek” dedi.
Ege Bölgesi’nin en uzun sahil şeridini oluşturan Pamucak Sahili’nde Antik Kanal çevresinde yeni düzenlemeler yapılacak. Alanda bulunan ahşap gemilerde profesyonel bakıma alındı. Daha önce Selçuk Belediyesi olanaklarıyla bakımı yapılan gemilerin profesyonel firmalar tarafından bakımı yapılacak. Selçuk’un önemli mekanlarına ait maket çalışmasının tamamlanmasıyla da bölge yeni bir destinasyon alanına kavuşmuş olacak.
GEMİ SUDAN ÇIKARILDI
Geçtiğimiz aylarda yepyeni bir dinlenme tesisi ile her gün çok sayıda yerli ve yabancı tatilcileri ağırlayan Pamucak, plan dahilinde bakımı yapılacak olan gemilerle birlikte alanda yapılacak yeni düzenlemelerle çok önemli bir rekreasyon alanına kavuşacak. Antik Kanal Projesi için ilk olarak kanal temizlik çalışmalarının yapılacağını kaydeden Başkan Bakıcı, bu kapsamda kanalın başladığı noktada bulunan ahşap geminin de bakıma alındığını söyledi. Efes Antik Kanal Projesi kapsamında yaptırılan biri suyun içinde, diğeri ise kıyıda duran her iki ahşap geminin geçtiğimiz hafta içerisinde bakım çalışmalarına başlanıldığını belirten Başkan Bakıcı, “Gemilerden bir tanesi karadaydı bir tanesi sudaydı. Sudaki gemi su almaya başlayınca müdahale etmek zorunda kaldık. Ve dışarıya çıkarttık. Diğerinin tadilatına başlamıştık zaten. Dolayısıyla bu geminin de bakımı yapıldıktan sonra suya bırakılacak şekilde hazır hale getirilecek” dedi.
ÖNCE KANAL TEMİZLİĞİ YAPILACAK
Pamucak ile ilgili yürütülen proje kapsamında burada yapılacak restorasyon çalışmasıyla balıkçı barınaklarının da yapılacağını ve bu bölgenin Cazibe merkezi haline dönüşeceğine dikkat çeken Başkan Bakıcı, “Burada insanlarımız ailesiyle, çocuklarıyla gelip, gemileri geze bilecekler. Yine burada oturup çayını, kahvesini içebilecekler. Burası güzel vakit geçilme alanı haline dönüştürülecektir” diye konuştu.
BALIKÇILARIN YÜZÜ GÜLECEK
Bununla ilgi çalışmaların Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile birlikte yürütüldüğünü kaydeden Başkan Bakıcı, söz konusu Kanalı köprüye kadar olan kısmını açıp ilk olarak temizlik çalışmalarının yapılacağını söyledi. Antik Kanal’ın köprüden sonra Efes’e kadar devam ettiğini kaydeden Başkan Bakıcı, burada ayrıca kayıkların içeri girmesi için gerekli düzenlemelerin yapılacağını, gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra balıkçıların çok rahat bir şekilde kayıklarıyla içeri girip çıkma olanağına sahip olacağını söyledi. Bölgenin imrenilecek bir yer haline geleceğine dikkat çeken Başkan Bakıcı, “Bakanlığımızla birlikte müştereken hazırlanan ortak bir projedir bu ve projemiz şu anda hazır. Burası gerçekten imrenilecek bir yer haline dönüşecek ve kısa zamanda da hayata geçeceğini umuyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Antik Kanal İçin Kollar Sıvandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 15 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Antik Kanal İçin Kollar Sıvandı haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:33
  • Guneş
   06:20
  • Öğle
   13:26
  • İkindi
   17:12
  • Akşam
   20:12
  • Yatsı
   21:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı