Ege Haberleri

  Antik Kanal için gemiler bakıma alındı

  Ayşe Havva GEYİK / SELÇUK, (İzmir), (DHA)
  11.09.2015 - 11:25 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in Selçuk İlçesi’nde Efes Antik Kanal Projesi için çalışmaların devam ettiğini söyleyen AK Partili Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, bu çalışmalarla beraber Pamucak bölgesinin cazibe merkezi olacağını belirterek "Burası gerçekten imrenilecek bir hale gelecek" dedi.

  Antik Kanal için gemiler bakıma alındı

  Selçuk Pamucak Sahili’nde, Antik Kanal çevresinde yeni düzenlemeler yapılacak. Daha önce Selçuk Belediyesi olanaklarıyla bakımı yapılan ahşap gemiler, profesyonel firmalar tarafından da kontrol edilecek. Selçuk’un önemli mekanlarına ait maket çalışmasının tamamlanmasıyla da bölge yeni bir destinasyon alanına kavuşacak.

  Antik Kanal Projesi için ilk olarak kanal temizlik çalışmalarının yapılacağını kaydeden Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, biri suyun içinde, diğeri ise kıyıda duran her iki ahşap geminin geçtiğimiz hafta içerisinde bakım çalışmalarına başlanıldığını belirterek, "Sudaki gemi su almaya başlayınca müdahale etmek zorunda kaldık ve dışarıya çıkarttık. Diğerinin tadilatına başlamıştık zaten. Dolayısıyla bu geminin de bakımı yapıldıktan sonra suya bırakılacak şekilde hazır hale getirilecek. Burada insanlarımız ailesiyle, çocuklarıyla gelip, gemileri gezebilecek. Burası imrenilecek bir hale gelecek" dedi.

  Antik Kanal için gemiler bakıma alındı

  Çalışmaların Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile birlikte yürütüldüğünü kaydeden Başkan Bakıcı, kanalın köprüye kadar olan kısmını açıp ilk olarak temizlik çalışmalarının yapılacağını söyledi. Antik Kanal’ın köprüden sonra Efes’e kadar devam ettiğini kaydeden Başkan Bakıcı, kayıkların içeri girmesi için gerekli düzenlemelerin yapılacağını vurguladı. Başkan Bakıcı, "Bakanlığımızla birlikte hazırladığımız projemiz şu anda hazır. Kısa zamanda hayata geçeceğini umuyorum" diye konuştu.

  Antik Kanal için gemiler bakıma alındı

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı