Antepli Yadigar

Gökçe Bahadır, “Kayıp Şehir”in ardından Star TV’nin yeni komedi dizisi “Aramızda Kalsın”da başrolü üstlendi. Ünlü oyuncu, dizide Antep’ten İstanbul’a gelen iki çocuk annesi Yadigar’ı canlandıracak.

Hürriyet Haber
15.09.2013 - 02:35 | Son Güncelleme :

* Sizi en son “Kayıp Şehir” dizisinde izledik. Performansınızla herkesin beğenisini kazandınız. Şimdi de “Aramızda Kalsın” ile seyirci karşısına çıkıyorsunuz. Bu diziyi tercih etmenizin sebebi neydi?

- Öncelikle senaryoyu çok beğendim. Sevgili Selin Tunç, çok sıcak bir hikâye yazmış. Sonra Yadigar karakterini çok sevdim. Beni çok heyecanlandırdı. Ve tabii ki kadroda çok değerli oyuncuların olması beni etkiledi. Onlarla birlikte çalışacak olmak çok özel. Kısacası, “Aramızda Kalsın”ı tercih etmem için çok sebep var.

* Uğur Yücel ve Binnur Kaya, komedi denilince akla ilk gelen isimlerden. Diziyi kabul etmenizde onların bir etkisi oldu mu?

- Tabii ki oldu, olmaz mı! İkisi de hep çalışmak istediğim isimlerdi. Çok keyifli olacağını düşünüyorum.

* Uzun zaman sonra sizi komedi işinde göreceğiz...

- Bu işin içi çok dolu. Komedisi de var, dramı da ve ikisi de çok gerçek.

* Nasıl bir karakter Yadigar?

- İki çocuk annesi, Antepli bir kadın. Çocukları onun her şeyi. Naif, duygulu, derin bir kadın. Aynı zamanda güçlü, anaç ve gururlu.

* Dizinin fragmanında bir “emanet”tir gidiyor. Nedir bu emanet? İlk bölümlerde öğrenebilecek miyiz?

- Bir şey söylemeyeyim sürpriz olsun...

ÖNCE İÇİN GÜZEL OLACAK

* Set ortamı nasıl? Nasıl vakit geçiriyorsunuz sette?

- Daha öncesinde tanışmamamıza rağmen birbirimize çok çabuk alıştık. Çok iyi bir ekip ve herkes işini çok iyi yapıyor. Sohbetlerimiz de çok keyifli oluyor.

* İlk bölüm çekimleri için Gaziantep’e gittiniz. Nasıl geçti, biraz bahseder misiniz?

- Öncelikle çok güzel bir şehir. Sevdim Antep’i. Ayrıca halkı da çok cana yakın. Bana çok yardımcı oldular. Birlikte kahveler içtik, sohbet ettik. Tek başıma sokaklarında gezdim, dolaştım, alışveriş yaptım. Çok keyifliydi.

* “Kayıp” dizisinde dişiliği ön planda olan bir karakteri canlandırmıştınız. Yadigar’ın karakter analizinde ise “Güzel ama güzelliğinin farkında değil” diye bir tanım var. Sizin için güzellik kavramı nedir? Ve ne kadar önemlidir?


- Güzel olmak, bence bir bütün. Önce için güzel olacak. O zaten dışına yansıyor. Güzel olmak benim için güzel düşünmek, güzel bakmak demek. Fiziksel olarak da; önce temiz olmak, sonra da kendine yakışanı bulmak. Yadigar da içi güzel bir kadın ve içi dışı bir. Çok uğraşmıyor güzel görünmek için. Tertemiz bir kadın. Mis gibi. (Gülüyor)

* Yadigar’ın iki çocuğu var. Sette çocuklarla çalışmak nasıl?

- Çocukları çok severim, o yüzden benim için çok zor olmuyor. Ayrıca çalıştığım Aybars Kartal Özson ve Melis Mutluç hem çok zeki hem de çok yetenekli çocuklar. Çok eğleniyoruz birlikte.

KADERCİYİM “KEŞKE”LERİM YOK

* Önceki projelerinize dönüp baktığımızda; hep iyi yönetmenler, başarılı oyuncularla çalıştığınızı görüyoruz. Bir yandan da her oyuncunun isteyeceği gibi birbirinden farklı karakterlerle izleyici karşısına çıkmışsınız. Çok şanslı bir oyuncu olduğunuzu söyleyebilir miyiz? Sizce şans ne kadar etkili hayatınızda?


- Şans tabii ki etkili. Sonuçta bu bir ekip işi ve ben hep iyi ekiplere denk geldim. Farklı roller konusu ise benim tercihim. Bu rolleri çağırıyorum galiba.

* Hayatınızı planlayarak mı yaşarsınız, yoksa “anı yaşa” mıdır hayat felsefeniz?

- Bilmem, çok düşünmedim bunu. Bazen plan yaparım, bazen yapmam ama genelde içinde olduğum anı en iyi şekilde geçirmeye bakarım.

* “Keşke”leriniz var mıdır hayatta?


- Biraz kaderciyimdir. Ne olması gerekiyorsa o yaşanıyor diye düşünüyorum. O yüzden pek “keşke”lerim olmuyor hayatta. Her yaşadığımdan başka bir şey öğreniyorum ve sadece bana kalanla ilgileniyorum.

UMARIM KALABALIK BİR AİLEM OLUR

* Yadigar, hayat mücadelesinde hep ailesinin eksikliğini hissetmiş. Sizinse “Her şeyi danışırım” dediğiniz bir anne-babanız var. Şanslı hissediyor musunuz kendinizi?

- Evet, bu konuda şanslı hissediyorum. Her zaman ailenin arkanda olduğunu bilmek çok önemli. Bugüne kadar hep yanımda olup bana destek oldukları için bir kez daha teşekkür ediyorum annemle babama.

* Sizce aile, bir insanın hayatında ne kadar önemli?

- Ne kadar önemli olduğunu bu dizide göreceğiz. Kimsenin kucak açmadığı Yadigar’ın sıcak bir yuva bulmasıyla değişen hayatına tanık olacağız hepimiz.

* Siz kalabalık bir aile misiniz? Büyük masalar, kalabalık sofralar kurulur mu evinizde?

- Biz pek kalabalık sayılmayız. Ben tek çocuğum, çekirdek aileyiz yani. Ama severim kalabalık aile olmayı. Umarım benim öyle kalabalık bir ailem olur.

DİZİNİN ADI ARAMIZDA KALSIN

* Geçenlerde yolda biri çevirip “Yeni dizinizin adı ne?” diye sordu. Ben de “Aramızda Kalsın” dedim. “Tamam söz, aramızda kalacak” dedi! (Gülüyor)

BİR DANSÇININ HAYATINI OYNAMAK İSTERİM

* Bir sinema projesi gelse, ne oynamak istersiniz?

- Yine çok başka bir kadın olmak, mesela bir dansçının hayatını oynamak isterim.

* Dansla ilgilisiniz o zaman...

- Kısa bir dönem dans eğitimi almıştım. Ama işlerden dolayı devam edemedim.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNANLAR

  Koç Burcu
  21 Mart - 20 Nisan

  Kişisel farkındalığınızı arttıracak, bilgi kazanmanızı sağlayacak, ama bu esnada bütçenize çok fazla zarar vermeyecek şeyler planlamalısınız. Tüm...Koç Burcu - Bugün

  Boğa Burcu
  21 Nisan - 20 Mayıs

  Başarınızı diğerleriyle de kutlayabilirsiniz. Bilgi toplamalı, bilgilerin gerçekliğinden emin olmalı ve başladığınız işleri bitirmelisiniz. Fark yaratmak istiyorsanız,...Boğa Burcu - Bugün

  İkizler Burcu
  21 Mayıs - 20 Haziran

  Evinizde ve özel ilişkilerinizde yapacağınız değişiklikler duygusal anlamda istikararı sağlayabilir. İş birliğine açık olmanız durumunda, evinizi veya yaşadığınız yeri...İkizler Burcu - Bugün

  Yengeç Burcu
  21 Haziran - 22 Temmuz

  Önemli detayları atlamadığınızdan emin olun. İstediğinizi açık açık ortaya koymak işe yarar çözümler üretmenizde size yardım edebilir....Yengeç Burcu - Bugün

  Aslan Burcu
  23 Temmuz - 23 Ağustos

  Duygusal anlamda motive bir gündesiniz. Yanlış nedenlere dayalı değişiklikler yapmak doğru olmayabilir. Olayları doğru değerlendirmeli, daha alçak...Aslan Burcu - Bugün

  Başak Burcu
  24 Ağustos - 23 Eylül

  Sahip olduğunuzdan daha fazla paranız varmış hissine kapılmayın ve aşırı harcamalardan kaçının. Sizi motive eden kişilerle görüşebileceğiniz bir hafta...Başak Burcu - Bugün

  Terazi Burcu
  24 Eylül - 23 Ekim

  Bu hafta sonu, önemli kişisel değişiklikler yapmanız durumunda kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Sizi bekleyen güzel bir gelecek varken lüzumsuz...Terazi Burcu - Bugün

  Akrep Burcu
  24 Ekim - 22 Kasım

  Dış etkilere bağlı duygusal durumlarla uğraşabileceğiniz bir hafta sonundasınız. Bazı kişilerin yapacağı son dakika değişiklikleri sizi asıl uğraşmanız gereken işlerden...Akrep Burcu - Bugün

  Yay Burcu
  23 Kasım - 21 Aralık

  Duyduğunuz her şeye inanmamalısınız. Belli anlaşmalar yapmadan ya da bazı sözler vermeden önce, kendi araştırmanızı bizzat yapmanızda fayda var. Bu hafta sonu, elinize...Yay Burcu - Bugün

  Oğlak Burcu
  22 Aralık - 20 Ocak

  Endişelerinizi dile getirerek olaylara netlik kazandırabilir ve doğru kararlar alabilirsiniz. Eviniz ve ailenizle bağlantılı konularla ilgilenirken daha sorumlu davranmalısınız....Oğlak Burcu - Bugün

  Kova Burcu
  21 Ocak - 18 Şubat

  Çok fazla bilgi paylaşımı size ters şekilde geri dönebilir ve size bazı bedeller ödetebilir. Bu hafta sonu, sevdiğiniz kişilerle ilişkilerinizi...Kova Burcu - Bugün

  Balık Burcu
  19 Şubat - 20 Mart

  Bu hafta sonu, bazı işleri ele alış veya uygulayış biçiminizi ya da bilgi edinme ev haber alma yöntemlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu sayede kendinizi...Balık Burcu - Bugün