GAZİANTEP HABERLERİ

Antep Sepeti Macaristan’a Çıkarma Yaptı

IHA
14.10.2015 - 11:33Son Güncelleme :

ANTEP SEPETİ MACARİSTAN’A ÇIKARMA YAPTI

IHA

Macaristan’da düzenlenen Gaziantep günlerinin gözdesi haline gelen Antep Sepeti el sanatlarının tanıtımı için üstlendiği misyonu dünyanın birçok ülkesinde katıldığı etkinliklerle sürdürmeye devam ediyor.
Kısa sürede Gaziantep’in markaları arasına girmeyi başaran Antep Sepeti dünyanın birçok ülkesinde faaliyetlerini sürdürürken Macaristan’da Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Yunus Emre Kültür Enstitüsü’nün işbirliğinde, TİKA ve İKA’nın desteğiyle düzenlenen Gaziantep Günlerine katıldı.
Katılımcıların büyük ilgisiyle karşılaşan Antep Sepeti adeta Macaristan’da ilgi odağı oldu. Uluslararası etkinliklere katılarak Gaziantep’in her yönüyle tanıtımına katkı sağladıklarını ifade eden Antep Sepeti Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Koçer önümüzdeki süreçte de etkinliklere katılmaya devam edeceklerini ifade etti.
Koçer Türkiye’nin ve Gaziantep’in bütün değerleriyle tanıtılmak zorunda olduğunun da altını çizerek “Bizler dünyanın en değerli coğrafyasında ve en değerli kültürlerinin kaynaştığı bir ülkede yaşıyoruz. Tarihi ve kültürel değerlerimiz kadar el sanatlarımızla da dünyanın en muhteşem kültürüne sahibiz. Antep Sepeti Gaziantep el sanatlarının en güzel temsilcisi olan ürünlerin tanıtımı ve yurt dışında Pazar bulabilmesi için yurt dışında düzenlenen birçok etkinlikte yerini alıyor. Bir taraftan ülkemizi ve Gaziantep’i tanıtıyoruz bir taraftan da bakır, sedef ve diğer el sanatları ürünlerimizin tanıtımını gerçekleştiriyoruz. Gördüğümüz ilgi gerçekten memnuniyet verici bir ilgi. Ülkemizi ve değerlerimizi tanımak ve tanıtmak zorundayız” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Antep Sepeti Macaristan’a Çıkarma Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 11 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Antep Sepeti Macaristan’a Çıkarma Yaptı haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:32
 • Guneş
  07:11
 • Öğle
  12:28
 • İkindi
  15:07
 • Akşam
  17:24
 • Yatsı
  18:52
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı