ANTEKS’e göre kriz fırsata dönüşebilir - Ankara Haberleri
Ankara Haberleri

ANKARA HABERLERİ

  ANTEKS’e göre kriz fırsata dönüşebilir

  Hürriyet Haber
  01 Kasım 2008 - 00:00Son Güncelleme : 31 Ekim 2008 - 20:35

  Ankara Organize Tekstil Sanayi Sitesi (ANTEKS) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Süreyya Kayıhan, dünyayı derinden etkileyen küresel finans krizinin yeni fırsatlar ortaya çıkardığını, Türkiye’nin de krizi fırsata dönüştürebileceğini belirtti.

  Kayıhan, bütün krizler gibi dünya genelinde yaşanan mali krizin de "bazı fırsatlar yaratarak, hasar verip bedel ödeterek" bir dengeye kavuşacağını ifade etti. Yaşanan krizin birikim sisteminin kurumlarını da ciddi biçimde sarsacağını belirten Kayıhan, şunları kaydetti:

  "Kriz sonrasında, üretimin mekansal dağılımında yen bir iş bölümü yapısı oluşacak. Bu krizde Türkiye’nin yeni fırsat alanları var. Türkiye krizi fırsata dönüştürebilir. Yetişmiş işgücü ile belli iş alanlarında verimlilik bakımından üstünlüğü bulunan ülkemiz, krizin yaratacağı bu mekansal göçte kendisini bir cazibe alanı haline getirebilir. Gelişmiş ülkelerin terk etme durumunda kalacakları, ülkemiz açısından avantajlı iş alanlarının bilinmesi, o iş alanlarının ülkemize çekilmesi için ortak bir iradenin ortaya konması gerekir."

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  
  AnkaraBugün25 ºCÇok Bulutlu
  • Pzts21 ºC
  • Salı25 ºC
  • Çarş24 ºC
  • Perş25 ºC
  • Cuma 17 ºC
  • Cmts20 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı