ANKARA HABERLERİ

Antartika için destek istiyor

Hürriyet Haber
29.02.2016 - 14:50Son Güncelleme :

Ankaralı kuş bilimci ve yaban hayat uzmanı Emin Yoğurtçuoğlu, Antarktika’da yapılacak bilimsel bir araştırmacıya katılmak için internetten yapılan oylamaya katılan tek Türk.

Hürriyet Haber

Yoğurtçuoğlu, buzul kıtada 30 gün sürecek seyahat sırasında canlıları öğrenme fırsatını yakalamak için dünyanın her yerinden gençlerle yarışıyor. Türk doğa kaşifi Yoğurtçuoğlu; “Kendimi bildim bileli doğayı gözlemlerim. Hayatını doğaya ve kuşlara adadım. Eğer birinci sıradaki Belçikalıyı geçersem bunu buzul kıtada da gerçekleştireceğim. Oradan Türkiye’ye sürekli bilgi ve fotoğraf aktaracağım. Benim gözümden Antaktika’yı görmeniz beni gururlandırır” dedi. Emin Yoğurtçuoğlu, facebook sayfasından insanların kendisine destek vermesini istedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Antartika için destek istiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 14 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Antartika için destek istiyor haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı