BALIKESİR HABERLERİ

Antandros Derneği’nden Başkan Saka’ya Ziyaret

IHA
26.02.2015 - 17:28Son Güncelleme :

TARİHİ ANTANDROS ŞEHRİNİ KURTARMA, KORUMA VE YAŞATMA DERNEĞİ’NDE YAPILAN GENEL KURUL SONRASI GÖREVE GELEN DERNEK BAŞKANI GÜLÇİN CÖMERT VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ EDREMİT BELEDİYE BAŞKANI KAMİL SAKA’YI ZİYARET ETTİ.

IHA

Tarihi Antandros Şehrini Kurtarma, Koruma ve Yaşatma Derneği’nde yapılan genel kurul sonrası göreve gelen Dernek Başkanı Gülçin Cömert ve yönetim kurulu üyeleri Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’yı ziyaret etti.
Edremit’in Altınoluk Mahallesi’nde bulunan Antandros Antik Kentinin gün yüzne çıkarılması için mücadele eden Tarihi Antandros Şehrini Kurtarma, Koruma ve Yaşatma Derneği’nde geçtiğimiz hafta yapılan genel kurul toplantında yeni yönetim kurulu seçildi. Göreve yeni seçilen Dernek Başkanı Gülçin Cömert ve yönetim kurulu üyeleri görev dağılımını yaptıktan sonra Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’yı makamında ziyaret etti. Dernek çalışmaları hakkında bilgi veren Tarihi Antandros Şehrini Kurtarma, Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Gülçin Cömert, “Ortaya çıkan bulgular ile antik kentin geçmişinin M.Ö. 8. Yüzyıla kadar uzandığı ortaya çıkıyor. 1989-1995 yılları arasında aralıklarla sürdürülen Müze kurtarma kazılarında ele geçen eserler Bursa Arkeoloji Müzesi’nde sergilenmektedir. Ege Üniversitesi Klasik Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Gürcan Polat ve ekibi tarafından 2001 yılından bu yana, farklı alanlarda kazı çalışmaları sürdürülmektedir. Dernek olarak bizlerde gönüllü olarak Antandros’un her geçen gün biraz daha gün yüzüne çıkartılması için mücadele ediyoruz. Dernek olarak Antandros Kenti’ne ve tarihimize sahip çıkıp desteklediği için Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saka’ya teşekkür ediyoruz” dedi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ‘da ziyaret nedeniyle konuklarına teşekkür ederek “Edremit Belediyesi olarak Antandros’un tarih, kültür ve turizm açısından bölgemizin yükselen değeri olduğunun ve bizlere gelecek nesillere aktarılmak üzere emanet edildiğinin bilincindeyiz. Geçmişine sahip çıkmayan nesillerin geleceği doğru kuramayacağı düşüncesi ile yaklaşık 15 yıldır büyük bir emek ve özen ile ortaya çıkarılan Antandros Antik Kenti’nde ki çalışmalara destek olmayı hem bir görev, hem de geleceğe yönelik bir sorumluluk olarak görüyoruz. Dünyanın ilk güzellik yarışmasına ev sahipliği yapan ve Roma kentinin kurucusu Aeneas’ın gemilerini inşa ettiği Antandros, ülkemiz ve bölgemiz turizmine ciddi bir ivme kazandıracaktır. Bu öngörü çerçevesinde Antandros’un en kısa sürede ören yeri statüsünü alıp, turizm açılması için belediyemiz imkanları ölçüsünde katkı sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Antandros Derneği’nden Başkan Saka’ya Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 17 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Antandros Derneği’nden Başkan Saka’ya Ziyaret haberi güncellenecektir.

BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ

19 Şubat 2018, Pazartesi
 • İmsak
  06:26
 • Guneş
  07:49
 • Öğle
  13:28
 • İkindi
  16:26
 • Akşam
  18:56
 • Yatsı
  20:13
Sayfa Başı