Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Antalya'yı yenmeliyiz

SİVASSPOR Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Antalyaspor maçını mutlak kazanmak zorunda olduklarını ancak sakat ve hasta oyuncuların sıkıntı yarattığını söyledi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Yeni transferler konusunda yönetimin özverisine teşekkür eden Çalımbay, "Takıma uyum sağlamaları için biraz sabır göstermemiz gerekiyor" dedi.

Teknik direktör Çalımbay, 4 Eylül Stadyumu'nda basın toplantısı düzenleyerek Antalyaspor maçıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ligin ilk yarısını iyi geçirmediklerini bu konuda en büyük dezavantajlarının ise takıma geç katılmak olduğunu ifade eden Çalımbay, "Tanımadığımız, oyuncularını bizim almadığımız bir takım devralmıştık. Ancak ikinci yarı itibariyle takımın yüzde 40-50'sini biz kurmuş olduk. Yeni transferlerin takımımıza güç katacağına inanıyorum. Bu arkadaşlarımız kendi takımlarında, kendi ülkelerinde çok iyi oynayan arkadaşlarımız. Ben oyuncu arkadaşlarıma yürekten inanıyorum. Kesinlikle çok faydalı olacaklarını düşünüyorum. Ama onlara en az birkaç hafta sabretmemiz gerekiyor." dedi.

Başta Başkan Mecnun Otyakmaz olmak üzere tüm yönetime teşekkür eden Çalımbay, "Hangi oyuncuyu istersek hemen hemen hepsini aldık. Artık başka transfer istemiyorum. Sadece genç bir oyuncu olursa, önümüzdeki yıllarda değerlendirmek adına ve kulübe maliyet getirmeyecek iki genç oyuncu alabiliriz" diye konuştu.

SAKAT VE HASTALIK SORUNU

Takımımızın genel durumundan memnun olduğunu ifade eden Rıza Çalımbay, sakat ve hastalık ve ceza nedeni ile 9 oyuncularının Antalyaspor maçında oynamama ihtimali bulunduğunu dile getirdi. Sedat, Abdurrahman ve Hayrettin'in sakat, Uğur, Pedriel, Mehmet Nas, Keita ve Kadir hasta olduğuna işaret eden Çalımbay, Ziya'nın ise sarı kart cezası nedeni ile oynayamayacağını kaydederek, "Bu arkadaşlarımız şu anda bizim için çok riskli durumdalar. Çoğunun oynamama durumları yüzde 80, hatta bazı arkadaşlarımızın da yüzde 100 oynamama durumları var. Şu andaki en büyük sıkıntımız bu. Özellikle arkadaşlarımızın kendilerine iyi bakmamalarından dolayı hastalık sorunu yaşadık. Bu nedenle izinleri kaldırdım" dedi.

Çalımbay, "Bizim için Antalyaspor maçı kazanılması gereken bir maç. Mutlaka hiçbir mazeret düşünmüyoruz, kazanmaktan başka hiçbir seçeneğimiz yok. Sahaya 11 kişi çıkacak Sivas takımı ve kim çıkarsa çıksın mutlaka maçı kazanmak için ne gerekiyorsa her şeyi yapacağız. Çünkü bu maç Sivasspor için çok önemli. Yenildiğimiz Galatasaray maçı 3 ihtimalli bir maç olabilir ama Antalya maçında böyle bir lüksümüz yok." diye konuştu.

SİVASSPOR EKSİK ÇALIŞTI

Kırmızı-Beyazlılar günü yaptıkları tek çalışma ile sürdürdü. Kar yağışı altında yapılan çalışmada sakatlıkları nedeni ile Abdurrahman ve Hayrettin ile hasta olan Uğur, Pedriel, Mehmet Nas ve Keita çalışmaya katılmadı. Sedat ise takımdan ayrı düz koşu çalışması yaptı. Açma germe ve 5'e 2 çalışmasının ardından istasyon yapan kırmızı-beyazlılar, tektik çalışma ile idmanı tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler