Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Antalya'ya fırtına uyarısı

  aa
  28 Ekim 2005 - 16:20Son Güncelleme : 28 Ekim 2005 - 16:20

  Antalya ve çevresinde yarın sabah saatlerinden itibaren fırtına beklendiği bildirildi.

  Antalya Havalimanı Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü'nce yayınlanan ”Meteorolojik İhbar”da, Antalya ve çevresinin yarın, günün ilk saatlerinden itibaren soğuk karakterli Sibirya yüksek basınç merkezinin etkisi altına gireceği açıklandı.
  Açıklamada, özellikle iç kesimlerde olmak üzere, 7 ile 10 derece arasında sıcaklık düşüşüyle birlikte, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli, zaman zaman fırtına şeklinde rüzgar beklendiği belirtildi. Rüzgarın hızının saatte 35-45, zaman zaman 60-75 kilometreye ulaşacağı, havanın parçalı bulutlu, iç kesimlerle Alanya civarında çok bulutlu olacağı ve sağanak şeklinde yağış beklendiği ifade edildi.

  DENİZLERDE DURUM

  Açıklamada, Fethiye-Alanya-Anamur arasında fırtına beklendiğine dikkat çekilerek, rüzgarın yarından itibaren yıldız ve poyrazdan 5 ile 6, zaman zaman 7 ile 8 kuvvetinde ve saatte 21 ile 27, zaman zaman 33 ile 40 deniz mili hıza ulaşacağı bildirildi.

  Deniz orta, açıklarda kaba ve çok kaba dalgalı, dalga yüksekliği 2 ile 3, açıklarda 4 ile 5 metre dolayında olacak.
  Hava parçalı bulutlu, Fethiye ve Antalya açıklarıyla Antalya-Anamur arasında çok bulutlu, yer yer sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Görüş uzaklığı 10, yağış anında 5 kilometre dolayında olacak.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı