« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Antalya'ya “Arjantin pazarı” kuruldu

Arjantin'in değişik takımlarından “toplanan” 25 futbolcu, Antalya'da oynadıkları hazırlık maçlarında “görücüye” çıkıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yerli ve yabancı kulüpler tarafından kamp dönemlerinde tercih edilen Antalya'nın şu sıralarda “seçilme ve transfer” heyecanı yaşayan konukları var.

Türkiye'de oynayan Arjantinli futbolcu sayısının az olması menajerleri harekete geçirdi ve bu ülkenin liglerinde forma giyen futbolculardan oluşturulan “karma takım” Türkiye'ye getirildi.

Menajerler, Antalya Topkapı Otel'de kampa alınan Arjantinli futbolculardan oluşturulan takımla yine aynı otelde kalan Türkiye, Almanya, Moldova ve Rusya liglerinden takımlarla hazırlık maçları organize etti.

Arjantin karması, ilk olarak 3 Ocak'ta Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Kasımpaşa karşısında “görücüye çıkarken”, 6 Ocak'ta Bölgesel Amatör Lig'de mücadele eden Zonguldakspor, 9 Ocak'ta ise Almanya'dan Wacker Burghausen takımıyla karşılaştı.

Karma, bugün yine Almanya'dan Stuttgart, 14 Ocak'ta Moldova'dan Rapid Chisinau, 17 Ocak'ta Rusya'dan CSKA, 20 Ocak'ta ise Spartak Nalchik ile hazırlık maçları oynayacak.

Futbolcuları Türkiye'ye getiren şirketin sahibi Carlos Nadal, yaptığı açıklamada, gelme nedenlerinin, yılın bu döneminde Antalya'da kamp yapan Avrupa ve Türkiye'den takımlara futbolcularını göstermek olduğunu söyledi.

Çeşitli antrenman sistemleriyle oyuncuları geliştirerek kulüplere sunduklarını kaydeden Nadal, transfer teklifleri de aldıklarını, ancak futbolcuların kariyerlerini doğru şekilde devam ettirecekleri kulüplerle birlikte olmaları için bu konuda aceleci davranmadıklarını sözlerine ekledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz