« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Antalyaspor'dan Akaydın'a destek

Başkan Hasan Akıncıoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı'nın Galatasaray maçındaki alkışını destekledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Akıncıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın'ın, Turkcell Süper Lig'in 16. haftasında Antalya Atatürk Stadı'nda oynanan, Antalyaspor'un Galatasaray'a 3-2 yenildiği müsabakada Galatasaray'ın üçüncü golünü alkışlayarak kutlaması, Akaydın'ın bu hareketini sadece fair play kapsamında yapmış olduğunu açıklamasına rağmen, hala bazı basın organları tarafından speküle edilmesini üzüntü ile izlediklerini belirtti. Akıncıoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:“İnkar edilmesi gerçekçi olmayan ülkemizdeki 3 büyükler gerçeği kapsamında Galatasaray sempatizanı olduğunu açık yüreklilikle ifade eden Akaydın, aynı zamanda Galatasaray'dan daha fazla Antalyasporlu olduğunu açıklaması ve Antalyaspor'un her müsabakasında en içten ve samimi destekçisi olduğunu ifade etmesinin ötesinde bu heyecanı her fırsatta bizlerle de paylaşmaktadır.

Akaydın'ın rakip takım golünü alkışlaması, rakip takımın Galatasaray ve golün de Antalyaspor'un mağlubiyet golü olması görüntüleri bazı kesimlerce maksatlı ve art niyetli yorumlanarak speküle edilmektedir. Bazı taraftarlarımız da bu maksatlı yayınlara itibar ederek Antalyaspor'a gerçek manada destek vermek için her turlu imkanlarını seferber eden Akaydın aleyhine bilinçsiz protesto tezahüratlarda bulunmalarını üzüntü ile karşılıyor, bu kapsamda tüm taraftarlarımızı sağduyulu olmaya ve gerçekleri göz ardı etmemeye davet ediyoruz.

Antalyaspor'u programı elverdiği oranda deplasmanlarda bile yalnız bırakmayan, ayrıca daimi gelir kaynakları yaratılması ile altyapı tesisleşme çalışmalarımıza destek veren Akaydın'ın aynı zamanda Antalyaspor'a modern bir stat kazandırma kararlılığından ödün vermemekte olduğu gerçeklerini de kamuoyu ile ve değerli taraftarlarımızla paylaşmak istiyoruz. Bu kapsamda tüm Antalyasporluları daha mesuliyetli ve fair play ruhu ile her türlü menfaatlerimize sahip çıkmaya ve saygılı olmaya davet ediyoruz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz