Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Antalyaspor'a haciz şoku

ANTKART Yönetim Kurulu Başkanı Talip Küner, Antalyaspor'dan alacakları için haciz işlemi başlattı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Antalyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Tahir Görgülü, yaptığı yazılı açıklamada, Antalyaspor'un daha önceki yönetimleri tarafından 2006 yılı sonu, 2007 başlarında ANTKART firması ortaklarından Talip Küner'den alınan 154 bin TL'lik borç nedeniyle haciz işlemi başlatıldığını bildirdi.

Görgülü, açıklamasında şunları belirtti:

“Sayın Küner tarafından yeni yönetimimize hiçbir borç ihbarı gelmeden haciz işlemi başlatılmış, Antalyaspor'un kombine bilet gelirlerine el konulmuştur. Özellikle ligin başlamasına sayılı günler kala yapılan bu haciz işlemini hiç etik bulmuyoruz. Kulübün alacaklısı durumundaki şirket temsilcilerinin daha önceki Antalyaspor yöneticilerine her istediklerinde ulaştıkları gibi bizlere de ulaşmaları hiç de zor olmayacaktı. Ticari ahlaka uygun olarak borcun tahsil edilmek istenmesi ile yönetimimiz harekete geçecek ve borç şimdiye kadar ödenmiş olacaktı.”

Yeni yönetim olarak yaklaşık olarak 3 haftalık bir dönemi geride bıraktıklarını hatırlatan Görgülü, bu dönemde yapmış oldukları en büyük ve önemli çalışmanın, kombine bilet ile reklam alanlarının satışı olduğunu ifade etti.

Görgülü, şöyle devam etti:

“Amaç, buradan gelecek olan paralarla futbolcularımızın geçmişe dönük borçlarını ödemektir. Tüm çabalara karşın gelirlerin halen yetersiz kalması nedeniyle yeni yönetimimiz her türlü fedakarlığı şehrimizin takımı için yapmaktadır. Nitekim geçtiğimiz hafta Antalyaspor Yönetim Kurulu Üyemiz Ali Yılmaz tarafından 700 bin TL verilerek futbolcularımızın geçmişteki borçları ödenmiştir. Borçsuz bir şekilde takımımızı 2009–2010 sezonuna hazırlarken böyle bir icra şoku takımımızı, yönetimimizi, taraftarımızı ve bizleri son derece üzmüştür.”

Antalyaspor'un borçlarının yapılandırılmakta olduğunu ve bu süreç içerisinde mutlak surette ödendiğini vurgulayan Görgülü, şöyle devam etti:

“Söz konusu borç 2–3 haftalık değil, geçmişten gelen bir borçtur. Bizler bu borcun ne şekilde, ne zaman, hangi şartlarla ve kimlerden geldiğini açıklamayı yönetim olarak çok etik görmemekteyiz. Bizler Antalya'yı seven ve gönül veren işadamları olarak Antalyaspor yönetimine gelmekteki tek amacımız şehre olan sevgimiz ve şehrin takımı Antalyaspor'un ilerleyen zamanda yaşadığımız yer için ciddi bir marka haline gelmesi ve bu markayı da Avrupa'da, dünyada taşıyabilmesi için bir destektir. Bu desteği esirgemeyeceğiz, icralardan da yılmayacağız ve tüm yönetim olarak takıma sonuna kadar destek olma mücadelesine devam edeceğiz. Antalyaspor'u karşılıksız seven herkesle yaptığımız görüşmeler neticesinde önümüzdeki günlerde taraftar gruplarımız kombine bilet alacaklardır. Kendilerine, ödemede tüm yakınlığı göstereceğimizi bildirmek isteriz. Yönetim olarak karşılaştığımız bu zorlukları aşmak için Antalyalı tüm dostlarımızdan, taraftarlarımızdan destek beklemekteyiz”

Görgülü, alınan haciz kararı nedeniyle iki günden bu yana Antalyaspor'un tüm gelirlerine el konulduğunu sözlerine ekledi.

Öte yandan, ANKART tarafından önümüzdeki günlerde konuyla ilgili açıklama yapılacağı bildirildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz