« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Antalyaspor'a desteğimiz sürecek"

Samimi ortamda geçen yemekli toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, "İmkanlarımız ölçüsünde elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Fazlasını yapacağız ama siyasi engel set çekiyor" dedi.

AHMET GEVEN - ANTALYA / DHA
SON GÜNCELLEME

Antalyaspor Vakfı Yönetim Kurulu, Antalyaspor yönetimi ile teknik heyet ve futbolcularla "2012 hoşgeldin" yemeğinde buluştu.

Yemeğe vakıf başkanı Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, 2'nci Başkan Gültekin Gencer ve yöneticiler ile Antalyaspor Kulüp Başkanı Hasan Akıncıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, teknik direktör Mehmet Özdilek ve yardımcılarıyla futbolcular katıldı. Yemekte Vali Yardımcısı Fuat Ergün de yer aldı.

Mustafa Akaydın, 'Antalyaspor'a ilgisiz kalıyor, yeterli desteği vermiyor' şeklindeki algının hatırlatılması üzerine şöyle dedi:

"Daha göreve geldiğimiz ilk maç sonrasında galibiyet primini biz verdik. Bizim zamanımızda stat ve saha için bulduğumuz araziler Milli Emlak tarafından orman alanı diye geri çevrildi. Yani işin açıçası şu; Antalyaspor'a daha çok hizmet vermemiz siyasi engele takılmaktadır. Bunun dışında imkanlarımız doğrultusundan destek veriyoruz. Fazlasını yapacağız ama bu kez de önümüze çıkarılan sete çarpıyoruz."

Antalyaspor gibi bir marka ile ilgilenmemenin doğru olmayacağını kaydeden Akaydın, "Şartlar imkanlar ne gibi bir destek vermemizi gerektiriyorsa, onu yapıyoruz" dedi. Başkan Akıncıoğlu da Akdeniz Üniversitesi sahasının kullanılabilmesi yönündeki çalışmaların sürdüğünü, gerekli işlemleri tamamlamaları halinde önümüzdeki sezon maçları burada oynayabileceklerini aktardı. Akıncıoğlu, "Antalyaspor'a Herkesin daha büyük destek vermesi gerekir. 2012 yılının başarı dolu geçmesini diliyor, vakıf olarak camiaya gösterilen bu tür etkinliklerin devamını diliyoruz" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz