Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Antalyaspor'a belki teşekkür edilmiştir

Turkcell Süper Lig'de, geçen sezon Antalyaspor'un aldığı galibiyetle ligde kalan Gençlerbirliği, hafta sonunda Akdeniz'in başarılı ekibiyle karşılaşacak.

A.A
SON GÜNCELLEME

Teknik direktör Thomas Doll,  “Geçen sezon yaşananlardan  sonra takımı bu maça nasıl hazırlıyorsunuz” şeklindeki soruya, “Tabii ki bu  olanlar aylar evvel olmuş bir olay. Belki de bunun için zamanında bir teşekkür  edilmiştir. Bizim için önemli olan profesyonellik. Profesyonel anlamda bu işe  bakıp, profesyonel anlamda bu işi yapıyoruz” diyerek yanıt verdi.

Kendileri için önemli olanın galip gelmek olduğunu ifade eden Alman  teknik adam, “Bizim için galibiyet önemli. Arada konuşulmuştur, konuşulmamıştır,  ama bu konuyla ilgili teşekkür edilmiştir. Çünkü Antalyaspor orada iyi bir  mücadele yapıp, maçı kazanmıştır. Bu tabii ki Gençlerbirliği'nin yararına  olmuştur, Gençlerbirliği'ne avantaj sağlamıştır” diye konuştu.

OYUNCULARIM GALİBİYET SERİSİNİ SÜRDÜRECEKTİR

Thomas Doll, Antalyaspor maçına oyuncularının psikolojik bir eziklikle  çıkacağına inanmadığına dikkati çekerek, şunları söyledi: “Öyle bir şey olacağını tahmin etmiyorum. Çünkü kadroya Hacettepe'den ve  dışarıdan gelen yeni oyuncular var. Tabii ki eskiden kalanlar da var, ama bizim  futbolcularımızın normalde yakaladığımız bu galibiyet serisini devam  ettireceklerini düşünüyorum. Tabii ki futbolcularımızın, geçen seneden orada olan  arkadaşları vardır. Arada bir geçen sene ile ilgili 'şöyle, böyle oldu' diye  konuşuyorlar. Ama inandığım, bildiğim ve hissettiğim, takımımın oraya kazanmak  için gideceğidir. Biz zaten onlara teşekkür ettik ve Jedinak'ı verdik.  Antalyaspor içeride güçlü bir takım. Taraftarını arkasına alıp, bir itici kuvvet  yaratıp, iyi oynayan bir takım. Zor bir maç olacak, ama biz galibiyet serisine  devam etmek istiyoruz.”

Doll, şu zamana kadar hiç skor tahmini yapmadığını ve bunu rakibe  saygısızlık olarak gördüğünü belirterek, Antalyaspor maçının skoruyla ilgili  düşüncesini açıklamadı.

KADERİN CİLVESİ

Turkcell Süper Lig'de kader, Gençlerbirliği ile Antalyaspor'u iki ayrı  sezonda karşı karşıya getirdi.
Antalyaspor, 2006-2007 sezonunda Gençlerbirliği'ne sahasında 3-1 yenilerek küme düşmüştü. Geçen sezon ise  sahasında Kayserispor'a 4-0 yenilen
başkent ekibi, Antalyaspor'un kendi evinde Ankaragücü'nü 1-0 yenmesiyle 38 puan  ve üçlü averajla kümede kalmıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz