« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Antalyaspor Samet Aybaba ile anlaştı

Medical Park Antalyaspor ile anlaşan Samet Aybaba, işsiz kaldığı sürece Beşiktaş'ın kendisine ödeyeceği rakamı almayacak.

Süleyman EKİN, Antalya-DHA
SON GÜNCELLEME

Medical Park Antalyaspor, teknik direktörlük için Samet Aybaba ile anlaştı. Beşiktaş'tan bir yıllık tazminatı karşılığı her ay 155 bin TL alacağı bulunan Aybaba, Antalyaspor'da daha düşük bir rakama çalışsa bile aradaki farkı istemediğini ve Beşiktaş'ı sıkıntıya sokmayacağını söyledi. Samet Aybaba'ya ödemeler önümüzdeki Ağustos ayında başlayacaktı. Hemen iş bulan Aybaba, Beşiktaş Kulübü'nün kasasından 1 milyon 860 bin TL'nin çıkmasına da engel oldu.

AYBABA, ANTALYASPOR'A 1 YILLIK İMZA ATTI
Medical Park Antalyaspor, teknik direktör Samet Aybaba ile 1 yıllık anlaşma sağladı. Hasan Subaşı Tesisleri'nde düzenlenen basın açıklamasına Samet Aybaba ile birlikte Kulüp Başkanı Gültekin Gencer, Yönetim Kurulu Üyeleri Aziz Çetin ile Ali İhsan Sav katıldı. Başkan Gültekin Gencer, 18 gün önce yapılan Genel Kurul neticesinde Medical Park Antalyaspor yönetimine geldiklerini hatırlatarak, "Göreve geldiğimiz andan itibaren başta kulübün devir alınması dışında, yapılanması en acil olan konuydu. Hemen akabinde teknik direktör arayışına girdik. Samet hocamız ile temasa geçtik. Hocamız da 2 gün önce Antalya'ya geldi. Kendisi ile yaptığımız karşılıklı konuşmalar neticesinde anlaşmaya vardık. 2013- 2014 sezonunda Medical Park Antalyaspor'un teknik direktörü Samet Aybaba'dır. Tüm camiaya, şehrimize hayırlı olsun" dedi.

'DOĞRU OLANI YAPTIĞIMIZA İNANIYORUZ'
Baştan beri Antalya kentini kucaklayacak, şehirle bütünleşecek, Antalya'nın markasına değer katacak herkesle çalışmak istediklerini her fırsatta dile getirdiklerini sözlerine ekleyen Başkan Gültekin Gencer şöyle konuştu:
"Hocamıza da bu doğrultuda arayış içerisinde olduğumuzu söylemiştik. Bu konuda doğru olanı yaptığımıza inanıyoruz. Yıkmak yakmak değil, tam tersine eski yönetimin yaptıklarının üzerine bir şeyler daha koymak için geldik. Geçen yıl başarılı sonuçlar alan Samet Aybaba ile güzel bir sezon geçirmeyi temenni ediyoruz. Hepimize hayırlı olsun, hocamıza da başarılar diliyorum" diye konuştu.

'FUTBOL ŞEHRİ GİBİ GÖZÜKMÜYOR'
Teknik direktör Samet Aybaba ise sözlerine esprili bir cümle kurarak başladı. "Bazen konuşuyoruz anlamıyorlar. Konuyu başka şeye getiriyorlar" diyen Aybaba, "En keyifli şey çalışmak. Devam eden sözleşmem olmasına rağmen benim çalışmayı düşünen, hep çalışmayı isteyen bir yapım vardır. Başkanımızla da çok eski dostuz. Uzun süredir de konuşuyorduk. Medical Park Antalyaspor'da da Mehmet Özdilek'in yarattığı bir kurumsal çalışma bölümü vardı. Arkadaşlarla birlikte tesisi gezdim. Her yere baktım. Gerçekten de katkısı olmuş. Kendisine de teşekkür ediyorum. Aynı camianın insanıyız diye değil bu. Profesyonelce yaptığı çalışmadan dolayı teşekkür ederim" şeklinde konuştu.
Antalya'nın turizm alanında büyük bir marka olduğunu kaydeden Samet Aybaba, şöyle konuştu: "Ama futbol anlamında dışarıdan baktığınızda bir futbol şehri gibi gözükmüyor. Ne yapabilirizi konuşacağız. Takımı nasıl yukarı taşıyabilirizi konuşacağız. İnsanların ilgisini sahalara nasıl çekebiliriz diye konuşacağız. Hemen bugünden itibaren çalışmalara başlıyoruz. Biliyorsunuz ilk sorunumuz transfer. Bununla ilgili çalışacağız. Çalışacağım arkadaşlarımı belirleyeceğim. Salı günü büyük bir ihtimalle tam kadro imza töreni yapacağız. Transfer çalışmalarımıza bugünden itibaren başlıyoruz."

KIZI SABAH MESAJ ATTI
Anlaşmanın bir ara çıkmaza girdiğinin hatırlatılması üzerine konuşan teknik direktör Samet Aybaba sözlerini şöyle tamamladı:
"İnsanın sevdikleri var. Hayatı var. Onunla ilgili bir takım şeyler yapma mecburiyeti var. Onu da dün gece atlattık. Ailem de burada olmamdan dolayı çok mutlu. Kızım da bana sabah mesaj attı. Mutlu olduğunu yazmış. İnşallah Antalya'da güzel şeyler olacak." Bir gazetecinin Ömer Şişmanoğlu transferinden dolayı Beşiktaş'tan alınacak 2 futbolcunun kim olduğu yönündeki sorusuna ise Başkan Gültekin Gencer yanıt verdi. Gencer, Beşiktaş'ı en iyi tanıyan hocalarının bu konuda son kararı vereceğini belirtti.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler