« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Antalyaspor farkı kaçırdı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN


Antalyaspor Fenerbahçe'ye karşı fevkalade iyi mücadele etti. Özellikle defansta oynayan Mehmet, İhsan, Burhan ve Nuri, Fenerbahçe forvetlerine göz açtırmadı. Ancak Fenerbahçe forveti derken Faruk girene kadar Fenerbahçe forvetinden bahsetmek mümkün değildi. Antalyaspor'un orta sahası geri dörtlünün önünde çok iyi kademe yaptı. Fenerbahçe'nin karşısında güçlerini bilerek oynadılar, kontraatakla golü aradılar ve golü de buldular. Golü bulmalarının yanısıra enaz 4 tane net gol pozisyonuna da girdiler ve inanılmaz vuruşlarla kaçırdılar. Antalyaspor'un direkte patlayan bir de penaltı vuruşu vardı.

İşin doğrusu şu; şampiyonluk için 3 puana ihtiyacı olan sarı lacivertli ekip sahada bunu gerçekleştirebilecek hiçbir şey yapmadı. Okocha'nın vurduğu bir şut var direğin içinden geri geldi o kadar. Bir de Boliç'in inanılmayacak derecede kaçırdığı penaltıdan sonra bir pozisyon var.

Fenerbahçe için dün akşam Antalyaspor sahası, futbolun bir adaleti olsaydı farklı bir yenilgiye sahne olurdu. Beraberlik tabii ki Fenerbahçe'nin şampiyonluk yolunda işine yaramayacaktı. Ancak 1 puan herahalde Antalyaspor'un ilerki günlerinde ona fayda sağlayacak. Kaldı ki Antalyaspor'un hakkı farklı bir galibiyetti. Madida'nın attığı gol uzun zaman hatırlanacak. Vuruşu fevkaladeydi. Ancak ya Kona'nın kaçırdıkları. Son 5 dakika içerisinde Fenerbahçe defansını az adamla yakalayan Antalyaspor inanılmaz goller kaçırınca beraberliğe razı oldu. Fenerbahçe'de Boliç futbolu unutmuş, yazık olmuş. Sarı lacivertli forvete Faruk girdikten sonra biraz canlılık geldi o kadar. Ama bu oyunla, bu mücadele ile Antalya'dan 1 puanla dönüyorsa Fenerbahçe buna da şükretmeli.Bunları da Beğenebilirsiniz