« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Antalya'nın denizi temiz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü'nce deniz suyunda yapılan tahlillerde, bakteriyolojik ve kimyasal kirlenmeye rastlanmadı.

Sürmene'ye 'mavi bayrak'
Trabzon'un Sürmene ilçesine bağlı Çamburnu beldesi sahiline, Avrupa Çevre Eğitimi Vakfı'nca, törenle 'mavi bayrak' verildi.
Vali Yazar, törende yaptığı konuşmada, orman ile denizin kucaklaştığı Çamburnu beldesinin, mavi bayrak almasından büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, şunları söyledi:
''Büyük ölçüde kirlendiği bilinen Karadeniz'de, Çamburnu beldemiz denizinin temizliğiyle mavi bayrak almıştır. Bundan sonraki amacımız diğer kıyılarımıza da mavi bayrak alacak ortamlar hazırlamaktır. Nerede mavi bayrak varsa, orada temizlik var demektir, orada turist var demektir.''
Turizm İl Müdürü Volkan Canalioğlu ise beldeye mavi bayrak almak için 1999 yılında müracaat ettiklerini ifade ederek, ''Karadeniz kıyısının tek mavi bayrak alan temiz denizi burası. Mavi bayrağın süresi bir yıllıktır. Önemli olan bundan sonra temiz tutarak mavi bayrağın sürekliliğini sağlamaktır'' diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler