« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Antalya'nın başpehlivanı Ali Gürbüz oldu

660. Tarihi Elmalı Yeşilyayla Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde başpehlivanlığı, son iki yılın Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ile geçen yılın Elmalı Yeşilyayla Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin başpehlivanı Ali Gürbüz kazandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Elmalı'da üç gündür devam eden güreşlerin finalinde, geçen yıl olduğu gibi Ali Gürbüz ile Osman Aynur karşılaştı. Seyircilerin tezahüratları ile güreşte, güreşçiler birbirlerine üstünlük sağlamak için mücadele etti. Yaklaşık 20 dakika süren mücadelede rakibini açığa düşüren Ali Gürbüz, geçen yılın ardından bu yıl da Tarihi Elmalı Yeşilyayla Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin başpehlivanı oldu.

Başpehlivanlık güreşlerinde üçüncülüğü ise Ali Güngör Ekin ile Recep Kara paylaştı.

Güreşin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Ali Gürbüz, üst üste iki kez başpehlivan olduğu için çok mutlu olduğunu, gelecek yıl da başpehlivan olarak altın kemerin ebedi sahibi olmak istediğini söyledi.
Başpehlivan Ali Gürbüz'e kupa ve madalyaları MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından verildi.

Bu arada güreşlerde yapılan ağalık yarışı Elmalı Belediye Başkanı Hüseyin Altıntaş tarafından 35 bin lira ile başlatıldı. Dört ağa adayının katıldığı yarışta 80 bin lira veren iş adamı Galip Can Ekşioğlu ağalığı kazandı. Geçen yılın güreş ağası olan babası Cemal Ekşioğlu, daha sonra oğlu adına 20 bin lira daha vererek ağalığın fiyatını 100 bin liraya çıkarttı.

Güreşlerde diğer boylara ise şu güreşçiler birinci oldu:
Başaltı: İsmail Balaban
Büyük orta: Hamza Köseoğlu
Küçük orta büyük boy: Hasan Borucu
Küçük orta küçük boy: Turan Balaban
Deste büyük boy: Yusuf Can Zeybek
Deste orta boy: Alparslan Güçlü
Deste küçük boy: Uğur Beslekoğlu
Ayak boy: Hidayet Avcı
Tozkoparan: Hayri Günay
Teşvik-2: Mustafa Doğan Özkaya
Teşvik-1: Ünal Karabacak
Minik-2: Kemal Yılmazlar
Minik-1: Gökhan Balcı
Öte yandan güreşlerde hakem heyeti tarafından en teknik güreşçi Hasan Borucu, en centilmen güreşçi İsmail Balaban, en iyi peşrev atan güreşçi ise Alparslan Güçlü seçildi.
660. Tarihi Elmalı Yeşilyayla Yağlı Pehlivan Güreşleri'ni MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yanı sıra milletvekilleri, Güreş Federasyonu yönetim kurulu üyeleri, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda güreş sever izledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz