GeriFutbol Antalya'nın ampute yıldızları tam gaz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Antalya'nın ampute yıldızları tam gaz

Antalya'nın ampute yıldızları tam gaz
refid:21550117 ilişkili resim dosyası

Türkiye Ampute Futbol Süper Ligi'nde mücadele eden Antalya Bedensel Engelliler Ampute Futbol Kulübü oyuncuları, yeni sezona haftada 4 gün antrenman yaparak hazırlanıyor.

Dönemin valisi Alaaddin Yüksel zamanında yaptırılan, Türkiye'nin ilk ve tek ampute futbol sahasında çalışmalarını sürdüren Antalya Bedensel Engelliler Ampute Futbol Takımı'nı antrenör Tahir Güven çalıştırıyor. Antalya'nın ampute yıldızları, haftanın dört günü kendilerine ayrılan futbol sahasında yeni sezona hazırlanıyor.
Rusya'da düzenlenecek Ampute Futbol Dünya Şampiyonası nedeniyle ertelenen ve ekim ayının son veya kasım ayının ilk haftasında başlaması hedeflenen Süper Lig maçları öncesinde, yeni katılan futbolcularla güçlenen Antalya ekibinin çok istekli ve hırslı olduğu gözleniyor.

Antrenör Tahir Güven, AA muhabirine yaptığı açıklamada, önceki yıllarda belirledikleri hedeflere ulaştıklarını, bu sezonu da ilk 5'te bitirmeyi amaçladıklarını kaydetti. Takımda yaşları 11 ile 37 arasında değişen 14 futbolcu bulunduğunu, bunlar arasında yaşları 11 ve 15 olan iki futbolcunun bu sezon takıma dahil olduklarını anlatan Güven, yeni oyuncuların takıma uyumu için çalıştıklarını ifade etti.

Haftada 4 gün antrenman yaptıklarını belirten Tahir Güven, takımda herkesin gönüllülük esasıyla hareket ettiğine dikkati çekti.

Futbolcularının gelişimi ve kazandıkları başarıların tüm yorgunluğunu aldığına değinen Güven, “Tüm ampute kardeşlerimizi bu sahaya bekliyoruz. Hayattan kopmasınlar. Evlatlarımız da ailelerimiz de sahamıza gelmekten çekinmesinler” dedi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle