Gündem Haberleri

  Antalya'daki turistlerin G- string protestosu

  Sefa KARACAN/ALANYA (Antalya), (DHA)
  01.08.2006 - 10:32 | Son Güncelleme:

  Fransa'nın başkenti Paris’te, belediyenin huzuru korumak gerekçesiyle g-string mayolarla güneşlenmeyi yasaklaması ve göğsü, popoyu açıkta bırakan giysileri giyen tatilcilere 38 Euro para cezası vermesi, Türkiye'de tatilini geçiren yabancı turistlerin tepkisine neden oldu.

  Antalya'nın Alanya ilçesindeki yabancı turistler, rengarenk g-string, tanga ve bikinileriyle sahilleri dolduruyor. Paris'te uygulanan yasağa nispet yaparcasına üstsüz olarak deniz ve güneşin keyfini çıkaran yabancılar, ceza ve taciz korkusu da yaşamıyor. Alman turist 20 yaşındaki Silvia Schot, ‘ilginç’ olarak nitelediği yasağı kısa süre önce duyduğunu belirterek, “Bu kabul edilemez. Türkiye'de insanlar özgürce giyinip denize giriyor. Paris gibi dünya kentinde bu yasağı anlamak imkansız” dedi.

  Hollandalı 38 yaşındaki Francien Van Haaren de, “Türkiye, tatilinizi yapacağınız rahat ve güzel bir ülke. Tatile gelirken ‘Müslüman bir ülkede acaba rahat edebilir miyim’ diye düşündüm. Ancak gördüm ki rahatsız olacak bir durum yok. İnsanlar sokaklarda mayolu geziyor” diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı