ANTALYA HABERLERİ

Antalya'daki cinayet davası

AA / Gülsem Adam
25.02.2016 - 11:56Son Güncelleme :

- Alacak meselesinden husumetli olduğu inşaat ustasını satırla öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi

Antalyadaki cinayet davası
AA / Gülsem Adam

ANTALYA (AA) - Antalya'da alacak meselesinden husumetli olduğu inşaat ustasını satırla öldürdüğü öne sürülen sanığın yargılanmasına devam edildi.

2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanık Murat Aydoğdu, tutuksuz sanıklar Muzaffer Apaydın ve Hüseyin Demirat, maktulün eşi Gülay Göktepe Şeker, avukatlar ve tarafların yakınları katıldı.

Duruşmada mütalaasını açıklayan savcı, sanık Aydoğdu hakkında "tasarlayarak öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis, Apaydın ve Demirat hakkında da "tasarlayarak öldürmeye yardım" suçundan 20 yıla kadar hapis cezası istedi.

Savunmasını yapan Aydoğdu, Nasrettin Şeker'i planlayarak öldürmediğini, ekspertiz raporundaki fotoğraflarda görülen şüphelinin burun ve çenesinin kendisininkilere benzediğini ancak bu kişinin kendisi olmadığını öne sürerek, hakkındaki suçlamaları reddetti.

Can güvenliği için sürekli SIM kart değiştirdiğini anlatan Aydoğdu, olay gününde sanık Apaydın ile görüştüğünü fakat iddia edildiği gibi tasarlayarak öldürme suçunu işlemediğini savundu.

Sanık Apaydın, önceki yazılı beyanlarını tekrar etti, Demirat ise hakkındaki suçlamayı reddetti.

Duruşma, eksik belgelerin hazırlanması için ertelendi.

Muratpaşa ilçesinde inşaat ustası Nasrettin Şeker (55), geçen yıl 30 Ekim'de satırla öldürülmüş halde bulunmuş, olayla ilgili Şeker'in, evinin inşaat işlerini yaptığı Murat Aydoğdu tutuklanmıştı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Antalya'daki cinayet davası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 11 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Antalya'daki cinayet davası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı