GeriSpor Antalya'da yüzme yarışları başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Antalya'da yüzme yarışları başladı

Antalya'da düzenlenen 4. Süleyman Erol Ulusal Açık Deniz Yüzme Yarışları başladı.

Muratpaşa Belediyesi, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Antalya Ticaret Odası'nın katkılarıyla yapılan 4. Süleyman Erol Ulusal Açık Deniz Yüzme Yarışları, erkeklerde masterler kategorisinin 2,5 kilometre yarışıyla start aldı.
Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen'in Konyaaltı Beach Park'tan startını verdiği masterler 2,5 kilometre kategorisinde Cenk Uysal birinci, Ümit Şükrü Yazıcı ikinci, ABD'li Mathei Apson ise üçüncü oldu.

18 yarışmacının mücadele ettiği masterler kategorisinde mücadele eden Caner Ekin ve Fatih Türkmen adlı iki engelli yüzücüye de katılımları dolayısıyla madalya ve başarı belgesi verildi. Yarışı alt sıralarda tamamlayan Caner Erkin, “Biz engelleri aşarak birinci olduk” diye konuştu.

Yüzme yarışında oğlu Caner'i yalnız bırakmayan baba Savaş Ekin de engelli yüzücülerin 16 Temmuz'da İstanbul'da yapılacak Boğaz Yarışlarına katılmaları için destek istedi. Ekin, “Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonuna bağlı lisanslı sporcular geçen yıl 7 kilometreye yakın yüzdüler. Bu yıl ikinci kez buraya davet edildik. Burada çocuklarımız 2,5 kilometreden fazla yüzdü. Çocuklarımız burada nasıl yüzebiliyorsa, Boğaz Yarışlarına da katılabilmeli” dedi.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Antalya Temsilcisi ve Takım Antrenörü Neşe Beyaz ise yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlere katıldıklarını, sporcuların engel tanımadığını kaydetti.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle