Antalya'da yeni raylı hattı halka sordular

Hürriyet Haber
10.09.2014 - 00:56 | Son Güncelleme:

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ‘EXPO Meydan Raylı Sistem Hattı’ projesini, güzergah üzerindeki mahallelerin sakinlerinin onayına sundu. Başkan Menderes Türel’in çağrısıyla 200 milyon liralık dev yatırım için oylamaya katılan 8 bin 777 vatandaşın, 8 bin 631’i ‘evet’ oyu vererek “Raylı Sistem istiyoruz” dedi.

Antalyalılara destekleri için teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel EXPO Meydan Raylı Sistem hattının en kısa sürede hizmete girmesi için çalışmalara başlayacaklarını duyurdu. Türel, bundan sonra da planlanan projelerin doğrudan Antalyalılara sorulacağını ifade etti.

Oylamayla ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Türel, "Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz. Bundan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Çağdaş ve gelişmiş ülkelerin şehirlerinde bir çok büyük proje halka sorulur. Halkın vereceği karara göre yerel yönetimler yol haritası çizer. Biz de bugün bunu yapıyoruz. Yaklaşık 200 milyon TL yatırım maliyetiyle Antalya’nın en önemli projelerinden EXPO Raylı Sistem Hattını inşasına başlayıp başlamayacağımızı vatandaşımıza sorduk. Bundan sonra hangi büyük proje olursa olsun halkımıza soracağız. Halkımızın kanaatini aldıktan sonra o proje ile ilgili gerekeni yapacağız. Katılımcı yönetim adına bu referandum başarılı bir örnek” dedi.

Antalya’da günlük yaklaşık 50 bin kişi 11 kilometrelik bir raylı sistem hattından faydalanıyor. Projeyle birlikte mevcut hatta 16 kilometre daha eklenmiş olacak.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı