Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Antalya'da tutuklu olan Marco yarın yargılanacak

  A.A
  05 Temmuz 2007 - 15:02Son Güncelleme : 05 Temmuz 2007 - 15:02

  Antalya'da tatil yaparken 13 yaşındaki İngiliz Charlotte M'yi taciz ettiği iddiasıyla Antalya'da tutuklu bulunan 17 yaşındaki Alman genci Marco W'nin yargılanmasına yarın Antalya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

  Antalya'da tatil yaparken, 13 yaşındaki İngiliz Charlotte M'yi taciz ettiği iddiasıyla Antalya Cezaevi'nde tutuklu bulunan 17 yaşındaki Alman Bernard Marco W'nin ikinci duruşması yarın yapılacak. Duruşma nedeniyle, tutuklu gencin annesi Martina ve babası Ralf Jahns W. ile bazı Alman gazete ve televizyon temsilcileri Antalya'ya geldi.

  Tutuklu Alman gencin avukatı Ahmet Ünal Ersoy, duruşmadan önce bir açıklamasının olmayacağını, ancak duruşmadan sonra gazetecilere bilgi verebileceğini bildirdi.

  “KAMUOYU BASKISI VAR”

  İngiliz kızın avukatı Ömer Aycan ise , hazırlıklarını tamamladığını ve duruşmayı beklediğini bildirdi. Alman gencin yargılanmasına ilişkin yoğun bir kamuoyu baskısı oluşturulduğunu ifade eden, özellikle Alman basınının mahkemeyi etkileyebilecek türde yayınlar yaptığını söyleyen Ömer Aycan, şunları kaydetti:

  “Halen yoğun bir kamuoyu baskısı var. Nedense böyle bir çaba içine giriyorlar. Fakat mahkeme kararını verirken, bu etkenleri ve baskı girişimlerini göz önünde bulundurmaz. Baskı çabasına girişmek, her şeyden önce mahkeme heyetine ve Türkiye Cumhuriyeti'ne, Türk adaletine saygısızlıktır. Konuyu Alman başbakanlığına kadar götürdüler. Türkiye'ye ültimatom verircesine sorgulama girişimlerinde bulundular. Zanlı Alman gencin lehine kamuoyu oluşturmaya çalışıyorlar. Ancak mahkeme, kararını hiç bir etki altında kalmadan verecektir.”

  Avukat Ömer Aycan, mağdur küçük kızın psikolojik durumunun, duruşma öncesinde oluşturulan kaotik ortamda bulunmasına uygun olmadığını, bu yüzden mağdur ve ailesinin duruşmaya katılmak üzere Antalya'ya gelmediklerini bildirdi.

  Alman gencin ailesinin ve avukatlarının kendisiyle görüşme taleplerinin bulunmadığını, müvekkilinin bilgisi dışında böyle bir görüşmeyi yapamayacağını ancak Alman gencin avukatından bir talep gelmesi halinde görüşme yapabileceğini belirtti.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı