Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Antalya'da termometreler 50 dereceyi gösterdi

  ANTALYA (DHA)
  21.08.2006 - 12:07 | Son Güncelleme: 21.08.2006 - 16:24

  Antalya'da termometreler öğle saatlerinde sıcaklığı 50 derece olarak gösterdi. Nem oranının yüzde 86 olduğu Antalya'da caddeler ve sokakların boş olduğu gözlenirken, insanlar plajlar ve havuzlara akın etti.

  Kent merkezindeki en işlek caddelerde bile çok az sayıda insanın bulunduğu Antalya'da bazı kişiler ağaçların gölgelerinde uyuyakaldı, plajlara akın eden Antalyalılar ve turistler ise denize girerek serinledi. Böyle bir sıcaklıkla ilk kez karşılaştıklarını söyleyen yabancı turistler, “Antalya'ya ilk geldiğimizde büyük bir şaşkınlık yaşadık.

  Burası gerçekten çok sıcaktı. Ancak bir süre sonra alıştık” dedi. Antalya'da Valilik binası önünde bulunan termometrenin 50 derece gösterdiğini gören Antalyalılar ve turistler büyük bir şaşkınlık yaşadı.

  Alanya İlçesi'nde ise fırtına ve yağmurlu geçen iki günün ardından etkili olan sıcak hava ile sahiller turistle doldu. Sıcaktan bunalan yerli ve yabancı turistler, kendilerini Kleopatra ve Begonvil sahillerine attı.Antalyada termometreler 50 dereceyi gösterdi
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı