Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Antalya'da sivil toplumdan ABD'yi protesto

  ANTALYA (A.A)
  14.08.2006 - 14:45 | Son Güncelleme:

  Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Antalya Şubesi ve 40 sivil toplum örgütü temsilcisi, ABD silahlı kuvvetler dergisinde yayınlandığı iddia edilen “Yeni Orta Doğu Haritası”nı protesto ettiler.

  Kışlahan Çarşısı önünde toplanan ADD Antalya Şubesi üyeleri ve 40 sivil toplum örgütü temsilcisi adına konuşan ADD Antalya Şube Başkanı Mustafa Durna, haritanın ABD silahlı kuvvetler dergisinde ve web sitesinde yayınlandığını belirterek, haritanın, Türkiye'yi ve Orta Doğu ülkelerini parçalama planlarını ortaya koyduğunu söyledi.
  Büyük Orta Doğu Projesi başta olmak üzere ABD'nin Orta Doğu üzerinde yaptığı bütün işgal planlarına karşı Türk halkının var gücüyle karşı koyması gerektiğini ifade eden Durna, şunları kaydetti:

  “İncirlik üssünden TIR'larla Taşucu Limanı'na ABD'nin sevk ettiği silah ve mühimmatın akıbeti açıklanmalıdır.
  Korkunç silahlarına ve zenginliğine güvenerek Amerika azdıkça azıyor, İsrail şımardıkça şımarıyor, AB böldükçe bölüyor, Irak'ta, Filistin'de, Lübnan'da, Asya'da ve Afrika'da insanlar öldürülüyor. Böylesine tehlikeli bir durum karşısında, kamuoyunu ve tüm insanlığı ABD'nin yeni Orta Doğu haritasına ve planlarına karşı çıkmaya çağırıyoruz. Çünkü bu bir manda haritasıdır.”

  Basın açıklamasından sonra bir süre slogan atan topluluk daha sonra ellerinde bulunan haritaları yırtarak protesto ettiler.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı