Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Antalya'da paramotor düştü: 2 kişi öldü

  Bülent TATOĞULLARI-Akif ARICI/ANTALYA (DHA)
  23 Temmuz 2015 - 20:18Son Güncelleme : 23 Temmuz 2015 - 20:26

  Antalya'nın Lara sahili açıklarında Onur Yılmaz’ın kullandığı paramotor (motorlu yamaç paraşütü) denize düştü. Kazada pilot Yılmaz ve yanında yolcu Tarık Taşel hayatını kaybetti.

  Antalya'nın Alanya ilçesinden bir hafta önce gelen paramotor pilotu Onur Yılmaz, kendi üretimi olan hava aracıyla müşterisi Tarık Taşel ile birlikte saat 16.30’da uçuş için havalandı.

  Onur Yılmaz’ın kontrolündeki paramotor, saat 16.45 sıralarında 10 nolu plajın 1 kilometre açığında denize düştü. Olay yerine deniz polisi botları ve ambulans sevk edildi.

  Kaza yerine ulaşan ekipler, pilot Yılmaz ve yolcusu Taşel’in öldüğünü belirledi. Cesetler sahile çıkartılırken, paramotor enkazı da kıyıya çekildi.

  Antalyada paramotor düştü: 2 kişi öldü
  Ayça Özsarı isimli görgü tanığı, ikilinin havalandıktan sonra bir süre gökyüzünde süzüldüğünü, 15 dakika kadar sonra aniden alçalarak denize düştüğünü anlattı.

  Paramotorun denize düşmesiyle birlikte bir patlama meydana geldiğini belirten Özsarı, "Hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verdik. Kurtarma ekipleri pilot ve yolcusuna ulaşarak kıyıya çıkardı, ancak ölmüşlerdi" dedi.

  Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı