Gündem Haberleri

  Antalya'da orman yangını

  Hürriyet Haber
  05.08.2012 - 15:24 | Son Güncelleme:

  Antalya'da ormanlık alanda çıkan yangın sonucunda 6 hektar alan zarar gördü.

  Merkeze bağlı Duraliler Mahallesi  yakınındaki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

  Rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangına Antalya Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait bir yangın söndürme uçağı, bir yangın söndürme helikopteri ile 6 arazöz ve Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale etti.

  İtfaiye ekipleri, yangının yerleşim yerlerine sıçramaması için önlem aldı. Yangının enerji hatlarına ulaşma ihtimali ve zaman zaman elektrik hatlarındaki alevlenmeler nedeniyle Duraliler Mahallesi'nin elektriği kesildi. Bazı evlerin bahçesine sıçrayan yangını, vatandaşlar kendi imkanlarıyla söndürdü.

  Geniş bir alanı etkileyen yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

  6 hektar alan zarar gördü

   Merkez Duraliler Mahallesi Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) depolama alanında başlayan ve rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayılan orman yangına Antalya Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait bir yangın söndürme uçağı, 3 yangın söndürme helikopteri ile 8 arazöz ve Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale etti.

  Bazı vatandaşlar, bahçelerine de sıçrayan yangını kendi imkanları ile söndürdü. Ekiplerin yaptığı çalışma ile söndürülen yangında 6 hektarlık ormanlık alan zarar gördü. Bölgede soğutma çalışmaları ise devam ediyor.

  Yetkililer, yangının çıkış nedeninin araştırıldığı belirtti.

  Öte yandan aynı saatlerde Korkuteli Yolu Bayatbademleri köyünde ormanlık alanda başlayan orman yangını da kontrol altına alındı. Bir yangın söndürme uçağı, 3 yangın söndürme helikopteri ile 5 yer ekibinin müdahale ettiği yangında 3 hektarlık ormanlık alan zarar gördü.

  Yetkililer yangının, mangal ateşini yanmış halde unutan piknikçilerden kaynaklandığının bildirdi.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı