« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Antalya'da moraller bozuk

Ligin 21’inci haftasında dün Manisaspor’a 4-1 gibi farklı skorla yenilen Medical Park Antalyaspor, izin yapmadan hafta sonu deplasmanda oynayacağı Kayserispor maçının hazırlıklarına başladı.

Süleyman EKİN
SON GÜNCELLEME

Hasan Subaşı Tesisleri’nde yapılan antrenman öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Teknik Direktör Mehmet Özdilek, ligin devam ettiğini, önlerinde 13 haftalık bir periyot bulunduğunu söyledi. Önce Kayseri deplasmanı, ardından Beşiktaş’ı konuk edeceklerini hatırlatan Özdilek, “Zor süreçten geçiyoruz. Moral bozukluğunu üzerimizden atmamız lazım. Biz işimizi yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Manisaspor maçında futbolcuların saha içerisinde birbirleri ile girdikleri diyalogları da eleştiren Özdilek, “Oyuncuların kendi aralarındaki duruşları, davranışları, hitapları hiç hoş değildi. Doğru duruşlar sergilemediler. Maç içerisinde zaman zaman bunlar oluyor. Gerginliklerden dolayı istemedikleri davranışlarda bulunabiliyorlar. Kendi aralarında zaman zaman atışmalar oldu. Bu da oyun sistemimizi etkiledi. Bugün itibari ile onlarla konuşacağım” diye konuştu.

Geçen yıla oranla gol yollarında önemli sıkıntılar yaşadıklarını vurgulayan Mehmet Özdilek, şöyle dedi:

“Geçen seneye nazaran gol yollarında sıkıntımız var. Futbolun meyvesi bu. Golü atmanız lazım. Dün golü atmamıza rağmen takım defansını iyi sergileyemedik. Konuşmalar çok olunca işimizi yapmaktan geri kaldık. Futbolda en iyi şey işinizi güzel yapmaktır. Bu anlamda dün başarılı bir gece geçirmedik.”

Manisaspor karşısında ilk golü yedikten sonra çabuk sallandıklarının altını çizen Özdilek, “Bireysel hatalardan dolayı 2 ve 3’üncü golü yedik. Rakibi de basit görmek mümkün değil. Özellikle deplasmanda ileriye çabuk çıkan bir takım. Onlar da ilk yarım saatten sonra bizden daha fazla istediler, daha coşkulu oynadılar. Haklı bir galibiyet aldılar. Biz 2,5 senede böyle şeyler yaşamadığımız için bu tür yenilgi, ağır sendromlar olarak geliyor bize. Bunlarla başa çıkmayı bileceğiz” dedi.

Kayserispor karşısında Necati Ateş ve Erkan Sekman’ın kart cezalısı olduğu için görev alamayacaklarını hatırlatan Özdilek, “Bu hafta 2 önemli oyuncumuz yok. Bu mazeret değil. Çıkacağız aslanlar gibi oynayacağız. Mazeret üretmeyeceğiz, çözüm üreteceğiz” dedi.

Kırmızı beyazlı takımın kaptanı kaleci Ömer Çatkıç ise Manisaspor karşısında çok üzücü bir sonuç aldıklarını söyledi. Çatkıç, “Bazı maçlar vardır ki bir an önce unutmanız gereken maçlardır. Hemen bugünden itibaren bu maçı unutup, Kayseri maçını düşünmemiz gerekiyor. Bu benim üçüncü yılım. Üç yılda ilk kez böyle bir mağlubiyet alıyoruz. Çok üzücü. Hemen unutmalıyız ki, takımda daha fazla hasara yol açmasın” dedi.

Kaleci Ömer, yediği gollerde hatasının olup olmadığı yönündeki soruya ise şu yanıtı verdi:

“Hatam yoktu. Hata varsa da ben tenis sporu yapmıyorum, tek başıma oynamıyorum, ferdi spor yapmıyorum. Biz takım halinde oynuyoruz ve takım halinde gol atıyoruz. Gol attığımız zaman bizim takım başarılı, gol yediğimiz zaman herkesin hatası vardır. Bazen kazanma hırsından dolayı sakinliğinizi koruyamıyorsunuz. Herkes galip gelmek istediği için böyle hırçın tavırlara girebiliyor. Kimsenin kimseye kırgınlığı yok. Sahada olan her şey sahada kalıyor.”

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler