Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Antalya'da Messi pazarı

Yerli ve yabancı kulüplerin kamp merkezi Antalya’nın şu sıralarda “seçilme ve transfer” heyecanı yaşayan konukları var. Arjantin karması, “kamp merkezi” Antalya’da, Türkiye, Almanya, Moldova ve Rusya liglerinden takımlarla hazırlık maçları yapıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türkiye’de futbolculara dünya standartlarının çok üzerinde para ödenmesi Brezilya, Arjantin gibi futbolun kalbinin attığı ülkelerin de dikkatini çekti. Öyle ki, “iyi bir transfer yapma” hayali kuran futbolcular kendilerini kanıtlamak amacıyla soluğu ülkemizde almaya başladı. Bunun son örneği ise Antalya’da yaşanıyor. Arjantin’in değişik takımlarından 25 futbolcu, Antalya’daki hazırlık maçlarında “görücüye” çıkıyor. Türkiye’deki Arjantinli futbolcu sayısının az olmasıyla harekete geçen menajerler, bu ülkenin liglerindeki futbolculardan oluşturulan “karma takım”ı Türkiye’ye getirdi.

Aceleci davranmıyoruz

Futbolcuları Türkiye’ye getiren şirketin sahibi Carlos Nadal, yaptığı açıklamada, gelme nedenlerinin, yılın bu döneminde Antalya’da kamp yapan Avrupa ve Türkiye’den takımlara futbolcularını göstermek olduğunu söyledi. Çeşitli idman sistemleriyle oyuncuları geliştirerek kulüplere sunduklarını kaydeden Nadal, transfer teklifleri aldıklarını, ancak futbolcuların kariyerlerini doğru şekilde devam ettirecekleri kulüplerle olmaları için aceleci davranmadıklarını da belirtti.?

Maç programları çok yoğun

3 Ocak’ta Kasımpaşa’ya karşı oynayan Arjantin karması,  6 Ocak’ta Zonguldakspor, 9 Ocak’ta Almanya’dan Wacker Burghausen ve dün de Stuttgart takımıyla karşılaştı. Karma, 14 Ocak’ta Moldova’dan Rapid Chisinau, 17 Ocak’ta Rusya’dan CSKA, 20 Ocak’ta ise Spartak Nalchik ile hazırlık maçları oynayacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz