« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Antalya'da geri sayım yarın başlıyor

Türkiye'nin tarihinde ilk kez düzenleyeceği UEFA U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası için geri sayım başladı. 2-14 Temmuz 2012 tarihleri arasında yapılacak UEFA 19 Yaş Altı Kadınlar Avrupa Şampiyonası, Antalya'da düzenlenecek.

ANTALYA / DHA
SON GÜNCELLEME

UEFA 19 Yaş Altı Kadınlar Avrupa Şampiyonası, hem kadın futbolumuzun sportif açıdan gelişimi, hem de futbolu kadınlara sevdirme ve onları bu spora teşvik etme bakımından büyük önem taşıyor.

Aynı zamanda ülkemizin kadınlar futbolunda ev sahipliği yapacağı ilk uluslararası turnuva olma özelliğini de taşıyan bu şampiyonada Türkiye'nin yanı sıra, kategorisinde Avrupa'nın en iyi 7 takımı, son yıllarda kalitesi ve kamuoyu tarafından ilgisi artan kadın futbolunun gelecekteki yıldızlarının yer alacağı bu turnuvada sahne alacak.

4 STADYUMDA 15 KARŞILAŞMA

A Grubu'nda yer alan Türkiye, Danimarka, Portekiz, Romanya ile B Grubu'nda boy gösterecek İngiltere, İspanya, Sırbistan ve İsveç, grup maçları sonunda ilk ikiye girerek yarı finale, buradan da kupaya uzanmak için birbirleriyle kıyasıya bir mücadeleye girecek.

Toplam 15 karşılaşmanın oynanacağı turnuvaya, Mardan Spor Kompleksi Mardan-1 ve Mardan-2 Stadyumları ile Wow Futbol Merkezi Topkapı Stadyumu ve Titanic Hotel Futbol Sahası ev sahipliği yapacak.

FİNAL 14 TEMMUZ'DA MARDAN'DA

Mardan Spor Kompleksi'nin içinde yer alan ve 7938 kapasiteli Mardan-1 Stadyumu'nda ikisi Türkiye'nin olmak üzere 3 grup müsabakası, bir yarı final ve final maçı oynanacak.

Mardan Spor Kompleksi'nde yer alan bir diğer saha olan ve 1173 koltuk sayısına sahip Mardan-2 Stadyumu, biri Türkiye'nin olmak üzere toplamda 3 grup karşılaşmasına sahne olacak.

Sezon öncesi ve arasında birçok kulübün hazırlıklarını sürdürdüğü WOW Futbol Merkezi'nin bünyesinde yer alan ve 2008'de yine Antalya'da düzenlenen UEFA 17 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'nın ev sahibi stadlarından biri olan, 572 kişiye kapılarını açabilen Topkapı Stadyumu'nda ise 3 grup karşılaşması ile bir yarı final maçı oynanacak.

Antalya şehir merkezinin 12 km doğusunda yer alan Lara Plajı'nda bulunan 378 kapasiteli Titanic Hotel Futbol Sahası ise şampiyonadaki 3 grup karşılaşmasına ev sahipliği yapacak.

4 ÜLKE İLK KEZ KATILIYOR

Ev sahibi Türkiye ile Portekiz, Romanya ve Sırbistan'ın da tarihlerinde ilk kez finallerde mücadele edecek olması hiç kuşku yok ki şampiyonaya farklı bir soluk getirecek.

MAÇLAR ÜCRETSİZ

Avrupa Şampiyonası'ndaki tüm karşılaşmalar futbolseverlere ücretsiz olacak. Turnuvanın biletleri de basılarak hazır hale getirildi. Ön yüzünün zemininde turnuva logosunun olduğu biletin arka tarafında ise şampiyonanın sponsorları olan UEFA.com, Adidas, Coca-Cola, Akdeniz Üniversitesi, Hürriyet Daily News, FourFourTwo Dergisi ile UEFA Respect'in amblemleri bulunuyor.

Tüm biletler; maç günlerinde müsabakaların oynanacağı stadyumların gişelerinde karşılaşmalar başlamadan 2 saat önce ücretsiz olarak satışa sunulacak.

UEFA 19 Yaş Altı Kadınlar Avrupa Şampiyonası'ndaki müsabakalar Mardan Spor Kompleksi'nin içinde yer alan Mardan-1 ve Mardan-2 stadyumları ile WOW Futbol Merkezi Topkapı Stadyumu ve Titanic Hotel Futbol Sahası'nda oynanacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler