Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Antalya'da DTP'lilere tepki

  A.A
  19 Ekim 2008 - 15:30Son Güncelleme : 19 Ekim 2008 - 15:30

  Demokratik Toplum Partisi (DTP) Antalya İl Başkanlığı tarafından yapılmak istenen basın açıklaması sırasında terör örgütü PKK ve terör örgütü ele başı lehine sloganlar atılmasına çevredeki vatandaşlar tepki gösterdi.

  Kışlahan Çarşısı önünde basın açıklaması yapmak üzere toplanan DTP Antalya İl Başkanlığı üyeleri, terör örgütü PKK ve terörist başı lehine slogan atmaya başladılar.

  Sloganların devam etmesi üzerine bazı vatandaşlarla DTP'liler arasında gerginlik yaşandı. Güvenlik güçleri, DTP'li grup ile vatandaşlar arasında set oluşturdu.

  Vatandaşlar, DTP'li grubun dağılmasını isteyerek, “Katiller”, “Kahrolsun PKK”, “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Bu vatanı çapulculara böldürmeyeceğiz” şeklinde sloganlar attılar.

  DTP'li grup, gerginliğin artması üzerine basın açıklamasını yarıda kesti. Slogan atarak il binasına doğru yürüyüşe geçen DTP'liler, esnaf tarafından da protesto edildi.

  NUSAYBİN'DE İZİNSİZ GÖSTERİ

  Bu arada, Mardin'in Nusaybin ilçesinde yapılan basın açıklamasının ardından izinsiz gösteri yapmak isteyen gruba polis müdahale etti.

  Alınan bilgile göre, DTP ilçe binası önünde toplanan bir grup, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan lehine slogan attı.
  Daha sonra yapılan basın açıklamasının ardından polisin uyarısına rağmen dağılmayan grup, caddedeki PTT ilçe binası ile polise taş attı. Polis gruba tazyikli suyla müdahale etti.

  Olayda bazı kişilerin gözaltına alındığı bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı