Gündem Haberleri

  Antalya'da DTP İl Başkanı gözaltında

  Soner KOCAER/ANTALYA, (DHA)
  27.10.2008 - 13:24 | Son Güncelleme:

  ANTALYA'da DTP İl Başkanı Cevdet Çağlar ile Konyaaltı İlçe Başkanı Mehmet Tamar'ın da aralarında bulunduğu, 1'i kadın 14 kişi, ‘örgüt propagandası yapmak, suç ve suçluyu övmek, halkı kin ve düşmanlığa teşvik etmek’ suçlamalarıyla gözaltına alındı.

  Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, 19 Ekim Pazar günü, Kazım Özalp Caddesi üzerinde biraraya gelen DTP'lilerin basın açıklamasının ardından, örgüt propagandası yaptığı, bülücübaşı Abdullah Öcalan lehinde ve ‘Sabrımızı taşırmayın, bizi dağa çıkarmayın’ şeklinde slogan attıklarını tespit etti. Önceki gün polis kamerasına yansıyan görüntüler üzerine harekete geçen TEM şubesi ekipleri, aralarında DTP İl Başkanı Cevdet Çağlar, Konyaaltı İlçe Başkanı Mehmet Tamar'ın da bulunduğu, 3'ü 18 yaşından küçük, 1'i kadın 14 kişiyi eş zamanlı operasyon yaparak gözaltına aldı.

  Zanlıların evlerinde yapılan aramalarda Abdullah Öcalan posterleri, örgüt bayrakları, toplatılmasına karar verilmiş terör örgütü yayını dergi ve kitaplar ele geçirildi. Zanlılar, sorgularının ardından ‘örgüt propagandası yapmak, suç ve suçluyu övmek, halkı kin ve düşmanlığa teşvik etmek’ suçlamalarıyla Antalya Adliyesi'ne sevk edildi. Zanlıların savcılıklaki ifadeleri sürüyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı