« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Antalya'da badminton heyecanı

2012 Londra Olimpiyatlarına hazırlanan badmintoncular için Olimpiyatlara puan veren turnuvalardan biri Antalya’da başlıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Antalya Badmintonda Olimpiyat Eleme Puan Turnuvasına ev sahipliği yapıyor.

5.000 dolar ödüllü Uluslararası Antalya Open Badminton Turnuvası 13-16 Ekim tarihlerinde Dilek Sabancı Spor Salonu’nda yapılacak. Antalya Open Badminton Turnuvasına 23 ülkeden yaklaşık 150 badmintoncu katılıyor. Turnuvada dereceye giren sporcular kupa ve madalyanın yanı sıra toplam 5.000 dolar ödülü de paylaşacak.

Türk Milli Takımı turnuvaya 39 sporcu ile katılıyor. Türkiye Milli Takımında Londra Olimpiyatlarına hazırlanan ve Dünya sıralamasında 61. sırada bulunan Özge Bayrak ve geçtiğimiz hafta Bulgaristan’da büyük bir sürpriz yaparak Tek Bayanlarda dünya sıralamasında 89. sıraya kadar yükselen Neslihan Yiğit ve Erkeklerde dünya sıralamasında 112. sırada bulunan Murat Şen derece beklenilen sporcular arasında görünüyor. 2012 Londra Olimpiyatlarına hazırlanan sporcularımız için bu müsabaka büyük önem taşıyor.


Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik böylesine bir turnuvaya ev sahipliği yapacak olmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, “Öncelikle uluslararası Antalya Open Badminton Turnuvası’nı ilk defa Antalya’da yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Öncelikle hedefimiz Olimpiyatlara hazırlanan sporcularımızın puan alabilmelerini sağlamak. Özellikle 2012 Londra Olimpiyatları öncesinde Türkiye’ye 2011 Yılında Ekim ve Aralık aylarında biri 5.000 dolar ödüllü ve diğeri de 15.000 dolar ödüllü 2 Olimpiyat eleme Puan turnuvası aldık. Böylece sporcularımız kendi ülkelerinde yapılan bir Olimpiyat eleme puan turnuvasında puan almaya çalışacaklar. Badminton Federasyonu olarak Antalya Open Badminton Turnuvasına seyirci olarak gelen Antalya’daki 30 okula ve toplam 300 öğrenciye 300 raket ve Badminton topu ve ayrıca 30 okula 1 Dikme, 1 File dağıtılacağız.Antalya da ki öğrencileri müsabakayı izlemeye davet ediyoruz” dedi.

Milli Takımımızda antrenör olarak Çağatay Taşdemir, Cengiz Özübir, Murat Sönmez, Üstün Köksal, Sıddık İsaoğlu, İmran Doğan,  M.Ali Aslan, S.Ali Yazgan ve Rabia Kemer bulunuyor.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler