Gündem Haberleri

  Antalya'da AKP'nin bayraklı afişine yasak

  Esin ÇILDIR/ANTALYA, (DHA)
  10.07.2007 - 21:43 | Son Güncelleme:

  AKP'nin, seçimler öncesi fonunda Türk Bayrağı bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafının bulunduğu ilan ve afişleri, seçim kurulunca yasaklandı.

  MHP ve CHP'liler, AKP'nin bu ilan ve afişlerle seçim yasaklarını ihlal ettiğini ileri sürerek, Antalya Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı'na başvurdu. Başvuruyu inceleyen yargıç, Başbakan Erdoğan'ın Türk bayrağı ile birlikte yer aldığı ilanın, Yüksek Seçim Kurulu'nun belirlediği seçim yasaklarını ihlal ettiğine hükmetti. Antalya Merkez İlçe sınırlarında geçerli olacak kararda, bu afişlerin bilboardlardan kaldırılmasını ve ilanın yayımlandığı gazetelerin toplatılmasına hükmedildi. Antalya Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı yargıç, ayrıca belediyeler tarafından seçim öncesi yapılacak konser ve şenliklerin de iptaline karar verdi.

  Kararı değerlendiren MHP Antalya Milletvekili Adayı Avukat Nizamettin Sağır yaptığı açıklamada, “AKP'ye milli değerlerle oynamaması gerektiği konusunda tokat gibi bir karar verildi. Alınan karar seçimin huzurlu bir ortamda geçmesi açısından da son derece önemlidir. Hayırlı olsun” dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı