Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Antalya'da 7 kişilik gasp çetesi yakalandı

  A.A
  10 Şubat 2006 - 16:07Son Güncelleme : 10 Şubat 2006 - 16:07

  Antalya'da bir gasp çetesine üye oldukları iddiasıyla 7 kişinin yakalandığı bildirildi.

  Önceki gece çalıştığı otelden çıkarak evine giden T.E. Kuşkavağı Mahallesi'nde iki kişi tarafından durdurularak silah zoruyla gasp edilmek istendi. Zanlıların T.E'den parasını ve cep telefonunu istedikleri bildirildi. T.E'nin yanında
  bulundurduğu bıçağı çıkartması üzerine de şüphelilerin tabancayla T.E'ye ateş etmek istedikleri, ancak tabancanın ateş almadığı öne sürüldü.

  Zanlılar, olaydan sonra kaçarken, T.E durumu polise bildirdi. Kısa sürede bölgede geniş çaplı operasyon başlatan Gasp Büro Amirliği ekipleri, E.B. (19) ve B.D. (19) adlı zanlıları bir otomobille kaçmaya çalışırlarken yakaladı.

  Polis yetkilileri, zanlıların ifadeleri doğrultusunda Antalya'nın çeşitli semtlerine operasyonlar düzenlendiğini ve E.T (17), S.Y (17), V.T (16), O.C (17) ve U.T (17) adlı gençlerin de yakaladığını açıkladılar.

  Bu gençlerin öğrenci oldukları ve gasp amacıyla çete oluşturdukları ileri sürüldü. Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürülen 18 yaşından küçük 5 zanlı ile çetenin elebaşı olduğu bildirilen E.B ve B.D'nin sorgulanmalarına devam edildiği açıklandı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı