Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Antalya'da 300 kişi gözaltına alındı

  A.A.
  22.07.2007 - 19:10 | Son Güncelleme: 22.07.2007 - 19:10

  23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Antalya'da oy verme işlemleri sırasında aranan 300 kişi gözaltına alındı.

  Oy verme işlemleri sırasında adli ve polis kaydı bulunan il genelindeki 300 kişi, sandıklarda oy kullanırken gözaltına alındı.

  Gözaltına alınanların çoğunluğunun, elektrik, su faturaları ve çeşitli idari para cezalarını ödemedikleri için haklarında kısa süreli hapis cezası bulunan kişiler olduğu öğrenildi.

  Gözaltına alınanlar arasında, çeşitli suçlara karıştığı ve haklarında yakalama ve tutuklama kararları bulunan kişiler de olduğu kaydedildi.

  Antalya Adliyesine getirilen bu kişilerden bir kısmının, para cezalarını ödetikten sonra serbest bırakılacağı belirtildi.
  Öte yandan, Kumluca ilçesinde de emniyet güçlerince aranan 11 kişinin oy kullanmak için sandık başlarına geldikleri sırada gözaltına alındıkları bildirildi.

  MANİSA

  Manisa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, çeşitli suçlardan aranan 200 kişiyi, oylarını kullandıktan sonra gözaltına aldı.
  Polis, milletvekili genel seçimleri öncesi çeşitli suçlardan aranan zanlıların, adreslerini ve seçmen kütüklerini belirledi.

  Söz konusu sandıklarda gerekli tedbirleri alan ekipler, sandık başına gelen zanlıları, oy kullanmalarını sağladıktan sonra gözaltına aldı.

  Manisa Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, bu yöntemle çeşitli suçlardan aranan 200 kişiyi bulduklarını bildirdi.
  Uşak'ta da oy kullanmaya gelen ve çeşitli suçlardan aranan 34 kişi gözaltına alındı.

  ANTALYA

  Antalya'da kendi oyunu kullandıktan sonra başka birinin adına da oy kullanmaya çalıştığı tespit edilen kişi, gözaltına alındı.

  Düdenbaşı Mahallesi'ndeki Düdenbaşı İlköğretim Okulunda oyunu kullanan H.M'nin, Güneş Mahallesi'ndeki 80. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulunda da başkasının adına oy kullanmaya çalıştığı belirlendi.

  Seçim kurulu görevlileri ve polis ekibinin tespiti sonucu H.M, mükerrer oy kullanmaya çalışırken suçüstü yakalandı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı