"Ömür Gedik" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ömür Gedik" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ömür Gedik

Antalya’yı Yılmaz Erdoğan açacak, Cem Yılmaz kapatacak

Bu yıl 43’üncüsü düzenlenecek Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin açılışı ve kapanışı iki ünlü şovmenimize teslim.

Açılışını Yılmaz Erdoğan’ın ilk kez sergileyeceği stand-up’ıyla yapacak olan festivale son noktayı, geçen yıldan daha uzun olmayacağını duyunca üzüldüğüm bir şovla, yine Cem Yılmaz koyacak.

Cem, geçen yıl esprilerinin bir kısmını Sibel Kekilli üzerine kurmuştu. Bu yıl kimi diline dolayacağını, 23 Eylül gecesi hep birlikte göreceğiz.

Aspendos Antik Tiyatrosu’nda yapılacak kapanışın bir başka ünlüsü ise Howard Griffiths’in yönetimindeki İngiliz Oda Orkestrası ile bir konser verecek olan Burhan Öçal.

Öçal, o gece son CD’si Concerto Alla Turca’dan Cariye, Yarım Kalan Aşk, Dance of Rhythm gibi parçaları seslendirecek.

Hayli çekişmeli geçecek Ulusal ve Uluslararası yarışmaların kazananlarının açıklanacağı bu heyecanlı gecede Cem Yılmaz’la gülecek ve düşünecek, Burhan Öçal ve İngiliz Oda Orkestrası’nın doğu batı sentezi müzikleriyle de keyifli anlar yaşayacağız.

Uzun lafın kısası; içinin dolu olduğunu zaten bildiğimiz Altın Portakal’ın başı ve sonu da hem kaliteli hem de şenlikli olacak.

Mel Gibson’a ne olur?

İsa’nın Çilesi filmiyle Yahudiler’in tepkisini çeken Mel Gibson, son davranışlarıyla, Yahudi sayısının oldukça fazla olduğu Hollywood dünyasını iyice karşısına aldı.

Geçen gün hız sınırını aşan ve sarhoş araba kullanmaktan tutuklanan Gibson, Yahudiler’e küfürler yağdırmış, "tarihteki tüm savaşların sorumlusu Yahudiler’dir" gibi anti-semitik bir cümle kurmuştu.

Gibson’a ilk tepki, meslektaşı Rob Schneider’dan geldi.

Genelde komedilerde izlediğimiz (bkz. Erkek Jigolo) Schneider, Gibson’ın olduğu bir projede kesinlikle yer almayacağını söyledi.

Schneider ve Gibson’ın, tarzları gereği aynı projede bir araya gelebilecek aktörler olmaması kafalarda soru işaretleri oluşturuyor tabii. Scnheider’ın bu açıklamayla Gibson üzerinden prim yapmaya çalıştığını düşünenlerin sayısı hiç de az değil.

Peki, Hollywood dünyasından ilk tepkiyi de böylece alan Mel Gibson’ın kariyerini tüm bu olanlar nasıl etkiler?

Mel Gibson, olayların hemen ertesinde kameralar önüne geçip, ağzından çıkanlardan dolayı pişmanlığını dile getirdi getirmesine ama yine de Yahudi lobisinin baskın olduğu Hollywood’da bundan sonra işi zor görünüyor.

Küfür olayının ve kendisine yönelik anti-semitizm suçlamalarının hemen ardından pek çok projesine son verilmiş olması bunun ilk belirtileri zaten.

Açık hava sinemaları

Bu aralar açık hava sinemasında film izlemek moda.

Moda Deniz Kulübü’ne (0 216 346 90 72) pazartesi akşamları giderseniz vizyon filmlerini izleyebilirsiniz.

ENKA’da (0 212 276 22 14) yarın Maç Sayısı, cuma ise Arka Bahçe gösterilecek.

Mithat Alam Film Merkezi (0 212 287 70 76), çarşamba geceleri terasında sinemaseverleri usta yönetmenlerin filmleriyle buluşturuyor.

Kozyatağı Hillside Trio Bonus Premium Cinecity (0 216 315 10 10) ise bu hafta bir hoşluk yapmış.

Jennifer Aniston ve Vince Vaughn’ın başrollerini paylaştığı romantik komedi Ayrılık, vizyona girmeden önce Trio Açıkhava’da izlenebilecek.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI