ANTALYA HABERLERİ

Antalya’yı Sevince Boğan Dev Ödül

IHA
05.10.2015 - 16:30Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANTALYA

IHA

Çiçek Açan Şehirler Yarışması’nı Antalya’nın kazanması şehri sevince boğdu. Siyasetçiler, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve şehrin önde gelen isimleri ödül ile birlikte Antalya’nın dünya şehri olduğunu bir kez daha gösterdiğini ifade etti.
Antalya en önemli marka şehirlerden biri olduğunu bir kez daha gösterdi. Kanada merkezli uluslararası bir kurum olan ‘Communities in Bloom’ tarafından her yıl düzenlenen ve belediyeciliğin Oscarı olarak nitelendirilen Çiçek Açan Şehir Yarışması’nda "Uluslararası Beş Çiçekli Altın Şehir" ödülünü Antalya kazandı. Şehrin ileri gelenleri en prestijli şehir ödülü için şunları söyledi;
Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik, “Çevre ve şehircilik alanındaki başarılı hizmetleri sayesinde Antalya’mıza kazandırılan "Uluslararası Beş Çiçekli Altın Şehir" ödülü için Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Menderes Türel ve belediye çalışanlarımızı tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dilerim.”
Ak Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, “En prestijli ödülü kazanmanın mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz. G20 zirvesi, EXPO 2016 gibi uluslar arası organizasyonların ev sahibi olan Antalya bu ödül ile birlikte dünya kenti olduğunu bir kez daha gösterdi. Ülkemizin dünyaya açılan yüzü olan Antalya’ya bu ödülü kazandırdıkları için emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ödülün açıklanmasını gecenin ilerleyen saatleri olmasına rağmen büyük bir heyecanla, nefeslerimizi tutarak takip ettik. Yapılan projenin değerinin farkında idik. Ve büyük ödül Antalya’nın oldu.”
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, “Antalya’nın Çiçek ve Çocuk konulu EXPO 2016 organizasyonunu üstlenmesinden itibaren, ATSO, sürdürülebilir kalkınmanın, yeşil ekonomiye dayalı gelişme anlayışının Antalya’nın vizyonu olması, bu çerçevede Antalya’da bütün ilçelerde ve caddelerde ağaçlandırma ve çiçeklendirme projelerinin başlaması, ayrıca yeşil ve ağaçlandırılmış alanların, dağ ve yaylaların, su kaynaklarının iyi korunması gerektiğini savunmuştu. Çiçek Açan Şehirler yarışmasıyla Antalya’da çiçeklendirme projelerinin başlamış olması ve bu projenin uluslararası ödül alması önemli bir gelişmedir. Çiçeklendirme ve ağaçlandırma projelerinin bütün Antalya’ya yayılması için bu ödülün önemli bir teşvik olması gerektiğine ve olacağına inanıyor, bu projeye katkı yapan Antalya Valiliğimizi, Büyükşehir Belediyemizi, EXPO Ajansımızı, EXPO organizasyonu dahil olmak üzere bu süreçte önemli bir rol üstlenen Çiçekçilik sektörümüzü gönülden kutluyorum. ATSO olarak Kaleiçi ve Kalekapısı’nda çiçeklendirme ve estetik düzenleme projeleriyle bu sürece katkıda bulunacağımızı da bu vesileyle paylaşmak isterim.”
Antalya Sanayici İşadamları Derneği (ANSİAD) Başkanı Ali Eroğlu, “Bu ödülle Antalya’nın dünya kenti çıtası bir kat daha yükselmiş ve daha da güçlenmiştir. Antalya’nın marka kent imajının altı bir kez daha çizilmiştir. Bu başarı kentin tanıtımı için çok önemlidir. Bu başarı tüm Antalya’nındır. Çok mutlu ve gururluyuz. "Şehrimizin kazandığı bu ödül, Antalya’nın güzelliklerinin geleceğe taşınması ve sürdürülebilir olması açısından da önemli bir kazanımdır. Bu başarı Antalya’nın çekirdek kenti Kaleiçi’nin ve mirasının geleceğe sağlıklı aktarılmasının garantisidir."
Antalya İşadamları Derneği (ANTİAD) Başkanı Murat Terlemez, “Turizm kenti Antalya’nın uluslararası anlamda ismini duyurması bizleri gururlandırıyor. Özellikle kentimiz için büyük önem taşıyan “Çiçek ve Çocuk” temalı EXPO 2016 öncesi Antalya’nın, belediyeciliğin Oskar’ı olarak bilinen Çiçek Açan Şehirler Yarışması’nda “Beş Çiçekli Altın Şehir” ödülünü kazanması işadamları olarak bizlere de ilham kaynağı oldu.”
Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Yusuf Hacısüleyman, “Müthiş bir başarı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Böyle bir konuda Antalya’nın birinci olması gerçekten çok mutlu edici. Antalya’nın tanıtımına büyük katkısı olacağına inanıyorum.”
Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı (ATB) Ali Çandır, "Antalya’nın, Türkiye’den ilk kez bir kentin katıldığı, Uluslararası Çiçek Açan Şehirler Yarışmasında "Beş Çiçekli Altın Şehir" ödülünü kazanması bizleri mutlu etti. Birçok konuda önde olan Antalya’nın böyle bir konuyla gündeme gelmesi ve dünyada adının anılması insanı gerçekten heyecanlandırıyor. Başarıyı kente kazandıran ekibin tamamını kutluyorum. Elde edilen bu başarı, çıtayı daha da yukarı taşıma sorumluluğu bizlere yüklüyor. Bugün Kaleiçi’nde yaşatılan güzelliğin tüm Antalya’ya yayılması da bu birinciliği daha anlamlı hale getirecektir."
Peyzaj Mimarları Odası Antalya Şube Başkanı Keziban Arıcan, “Antalya Valiliği’nin himayesinde, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü, proje paydaşı olarak destek verdiğimiz, Kaleiçi Hıdırlık Sokak Projesi ile katıldığımız "Comminities in Bloom" yarışmasında elde edilen gurur verici başarı ve Antalyamız’a değer katan projeler.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Antalya’yı Sevince Boğan Dev Ödül hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ekim 2015 tarihinde saat 16 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Antalya’yı Sevince Boğan Dev Ödül haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:13
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı