ANTALYA HABERLERİ

Antalya Teknokent'e birincilik ödülü

DHA
09.05.2018 - 11:52Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Antalya Teknokent, 6. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesinde 'En İyi Gelişme Gösteren Teknoloji Geliştirme Bölgesi' kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 6. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi, Ankara'da gerçekleştirildi. Zirvede, Antalya Teknokent 'En İyi Gelişme Gösteren Teknoloji Geliştirme Bölgesi' kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü. Ödülü Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal ve Antalya Teknokent Genel Müdürü İbrahim Yavuz aldı.

Prof. Dr. Mustafa Ünal, “Üniversitemizin akademik bilgi birikimiyle ileri teknoloji kullanan firmaların inovatif fikirlerini sentezleyerek ekonomimize katma değer sağlayan, Antalya'daki yenilikçi hareketlerin ve Ar-Ge'nin odak noktalarından birisi haline gelen Antalya Teknokent, başarılı çalışmalarıyla bu ödülü sonuna kadar hak etmiştir" dedi.

Antalya Teknokent Genel Müdürü İbrahim Yavuz da yoğun çalışmaları karşılığında bu ödülü almayı hak ettiklerini ifade etti. Güçlü bir ekip ve planlı bir çalışma ile çok kısa sürede büyük bir başarıya imza attıklarını kaydeden İbrahim Yavuz, tüm alanlarda teknokentlerin gelişmelerini gösteren farklı endeks raporları dikkate alınarak yapılan sıralamada, bir yılda 35. sıradan 10. sıraya yükselerek en iyi yükseliş gösteren Teknokent olmanın kendileri adına gurur verici olduğunu söyledi. Yavuz, gelecek yılki hedeflerinin ilk 5 Teknokent arasına girmek olduğunu belirtti.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Antalya Teknokent'e birincilik ödülü haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı