ANTALYA HABERLERİ

Antalya Tarım Konseyi Başkanı Çandır:

AA / Leyla Ataman Koyuncuoğlu
28.02.2016 - 12:15Son Güncelleme :

- "Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu turizmle ilgili destek paketini bizzat açıkladı. Bizler de tarım sektörü olarak yaralarımıza merhem olacak bir paket bekliyoruz"

Antalya Tarım Konseyi Başkanı Çandır:
AA / Leyla Ataman Koyuncuoğlu

ANTALYA (AA) - Antalya Tarım Konseyi Başkanı Ali Çandır, konsey olarak Rusya krizinin hemen ardından sektörün sorunlarına ilişkin bir dosya hazırladıklarını ve ilgili bakanlara sunduklarını belirterek, "Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu turizmle ilgili destek paketini bizzat açıkladı. Bizler de tarım sektörü olarak yaralarımıza merhem olacak bir paket bekliyoruz" dedi.Antalya Tarım Konseyi, 2016 yılının ilk toplantısını Antalya Ticaret Borsası Salonu'nda gerçekleştirdi.Çandır, toplantıda yaptığı konuşmada, konsey olarak Rusya krizinin hemen ardından hazırladıkları dosyayı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'e sunduklarını hatırlattı.Antalya'daki üretici, komisyoncu ve ihracatçıların direncini artırmaya yönelik önerilerin de bulunduğu dosyayı sunalı iki ay geçtiğini ifade eden Çandır, tarım sektörü olarak Ankara'dan "müjdeli haberler" beklediklerini ifade etti.Çandır, "Somut bir ışık göremediğimizi ifade etmek istiyorum. Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu turizmle ilgili destek paketini bizzat açıkladı. Bizler de tarım sektörü olarak yaralarımıza merhem olacak bir paket bekliyoruz" diye konuştu.Dosyada, kredilerin ertelenmesinden lojistik desteklere kadar pek çok sorun ve çözüm önerisinin yer aldığını vurgulayan Çandır, üretici, tüccar ve ihracatçının direncini artıracak tedbirlerin alınması için sağlıklı bir baskı unsuru oluşturmak gerektiğini kaydetti.Rusya krizi ve komşu ülkelerde yaşanan sıkıntılar nedeniyle ihracatta yaşanan daralmaya dikkati çeken konsey üyeleri de yeni ve uzak pazarlar için uçak kargo desteğinin mutlaka sağlanması gerektiğini ifade etti.Üreticiler, mevsim normallerinin altında seyreden yağışların meyve üretimine zarar verdiğini belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Antalya Tarım Konseyi Başkanı Çandır: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 12 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Antalya Tarım Konseyi Başkanı Çandır: haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı