ADANA HABERLERİ

Antalya Pamuğu Adana’da Görücüye Çıktı

IHA
15.10.2015 - 11:14Son Güncelleme :

ANTALYA PAMUK VE NARENCİYE TARIM SATIŞ KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ (ANTBİRLİK) 2015-2016 SEZONU PRESELİ PAMUK ÜRÜNÜ ADANA TİCARET BORSASI KORBEY SALONUNDA SATIŞA SUNDU.

IHA

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Antbirlik) 2015-2016 sezonu preseli pamuk ürünü Adana Ticaret Borsası Korbey Salonunda satışa sundu.
ATB Tescil Müdürü T. Gökhan Öztürk’ün yönettiği açık arttırmaya TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Çukobirlik Ticaret Müdürü Mutlu Kıvrak ve borsa üyeleri katıldı.
ATB Korbey Salonunu aktif olarak kullandıklarını ifade eden TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Tabi ki borsaların amacı; alıcı ve satıcıları buluşturarak gerçek fiyatı ortaya çıkarabilmektir. Pamuk stratejik bir ürün. Yıllarca bölgemizde beyaz altın olarak anıldı. Beyaz altın pamuk’un bu yıl fiyatı iyi, inşallah eski günlerini yakalar diye düşünüyorum. Borsa Kampüsümüzün yapımı hızla devam ediyor. Önümüzdeki yıllarda pamuk ve diğer ürünlerde elektronik satışa geçeceğiz. Bu vesileyle Türkiye’de bir ilki de başarmış olacağız. Bu gün burada borsa üyelerimizle işbirliği içerisinde olmasından dolayı Antbirlik yöneticilerine ve Pazarlama Şefi Mehmet İlya’ya teşekkür ediyorum. Pamukta fiyat iyi, umarım üreticilerimizi tatmin eder, ekim alanlarını arttırır. Antbirlik’in tercih ettiği gibi diğer illerden de bölgemize, Adanamıza, Adana Ticaret Borsamıza sadece pamukta değil diğer tüm ürünlerde de ilgi duyarlar. Ürünlerini bizim üyelerimiz ile buluşarak gerçek satışlar olur. Hem kendileri, hem üyelerimiz hem de üreticiler payına düşeni alır. İyi bir ticaretin oluşması için borsalar aracı kurumdur. Satışların alıcı ve satıcılara hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
"PAMUK ÜRETİMİ 2 KAT ARTACAK"
Adana Ticaret Borsasıyla da işbirliği yaparak borsa ağını genişletmeyi düşündüklerini söyleyen Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Antbirlik) Pazarlama yetkilisi Mehmet İlya, “Biz İzmir Ticaret Borsası ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Adana’da çalıştığımız firmalar var ama Adana Ticaret Borsasıyla da işbirliği yaparak bu ağı genişletmeyi düşünüyoruz. Pamuğa iyi fiyat verdik. Kısmet olursa üyelerimizin yetiştirdiği pamuk ve pamuğun yan ürünü çiğit’i en az ayda bir kez Adana’ya gelerek ATB aracılığıyla satma amacındayız. Antalya’da pamuk üretiminin 2 kat artacağını bekliyoruz” dedi. Mehmet İlya, Antbirlik’in 1952 yılında kurulduğunu, yaklaşık 8 bin ortak üreticisi bulunduğunu ve bünyelerinde 6 Kooperatif’i barındırdığını da sözlerine ekledi.
Konuşmaların ardından Antalya’dan getirilen 650 ton balya pamuk satışa sunuldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Antalya Pamuğu Adana’da Görücüye Çıktı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 11 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Antalya Pamuğu Adana’da Görücüye Çıktı haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:37
 • Guneş
  07:17
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:34
 • Yatsı
  19:02
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı