ANTALYA HABERLERİ

Antalya OSB'de olağan genel yapıldı

AA / Gülsem Adam
04.12.2014 - 10:44Son Güncelleme :

- Antalya Valisi Türker: - "Türkiye yatırım olanakları açısından çok avantajlı. Avrupa'ya yatırım yapmak isteyen de Asya'ya yatırım yapmak isteyen de Afrika'ya yatırım yapmak isteyen de Türkiye'ye gelebilir"

AA / Gülsem Adam

ANTALYA (AA) - Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) 1. olağan genel kurulu yapıldı.

OSB hizmet binasındaki toplantıya, Antalya Valisi Muammer Türker, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı ve Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak, Antalya OSB müteşebbis heyeti üyeleri ve sanayiciler katıldı.

Vali Muammer Türker, toplantıda yaptığı konuşmada, Antalya'nın büyüklüğünün ötesinde bir etkiye sahip marka şehir olduğunu ifade etti. Türker, Antalya'nın gelişip kalkınmasının Türkiye'nin yurt dışındaki görünürlüğünü de doğrudan etkilediğini kaydetti.

Antalya'nın turizm ve tarım kenti olarak bilindiğinin altını çizen Vali Türker, gerek organize sanayi bölgesinin gerekse serbest bölgenin ürettiği ekonomik katma değer ve ekonomik girdinin çok yüksek olduğunu vurguladı.

OSB'nin 12 bin kişiye istihdam olanağı sağladığına değinen Vali Türker, "İstihdamı sadece ekonomiye katkı boyutuyla değil, sosyal olaylara, sosyal patlamalara olan engelleyici boyutuyla da dikkate almamız lazım. İşi gücü olan insanın yanlışlara bulaşma ihtimali çok çok azdır" dedi.

Vali Türker, 2023 hedeflerine ulaşmak için yüksek teknoloji ürünlerine yönelmek gerektiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmek istiyorsak bu değişimleri, dönüşümleri gerçekleştirmemiz gerekiyor. Türkiye coğrafi olarak üç kıtanın kavşak noktasında. Özellikle Avrupa'da faaliyet yapmak, bir teşebbüste bulunmak gittikçe zorlaşıyor. Kar oranları gittikçe düşüyor. Türkiye yatırım olanakları açısından çok avantajlı. Avrupa'ya yatırım yapmak isteyen de Asya'ya yatırım yapmak isteyen de Afrika'ya yatırım yapmak isteyen de Türkiye'ye gelebilir. Yetişmiş, dinamik ve genç bir nüfusumuz var. Bilişim sektörü özellikle gençlerle ilerleyen bir sektör. Katma değerli diğer sektörlere de mutlaka yönelmemiz gerekiyor. Sanayicilerimizden iş yapmak isteyen varsa elimizden geldiği kadar, mevzuat bize izin verdiği kadar destek vermeye hazırız."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 19. Milli Eğitim Şurası için Antalya'ya gelişinde tarım arazilerinin korunması için özel olarak ilgilenilmesini istediğini aktaran Vali Türker, organize sanayi bölgeleri kurulmadan planlamanın çok iyi yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Toplantıda, "Türkiye'de ve Antalya'da Sanayi ve Antalya Organize Sanayi Bölgesi" başlıklı sunum yapan ATSO Başkanı ve Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak, "Demiryolu olmayan, karayolu sonradan gelişen, limanı yıllarca yetersiz kalmış olan, bir ilde sanayi kurdunuz" dedi.

Konuşmaların ardından yapılan seçimlerde, müteşebbis heyet modelinin devam etmesi oy birliğiyle kabul edildi. Blok listeyle yapılan oylamada müteşebbis asil üyeliklere, Çetin Osman Budak, Ali Bahar, Hakan Karaca, Fatih İncir, Hasan Ali Gönen, Mustafa Gizli, Erdal Konya, Mustafa Ergün oybirliğiyle seçildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Antalya OSB'de olağan genel yapıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:31
  • Guneş
   07:06
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   15:54
  • Akşam
   18:18
  • Yatsı
   19:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı