ANTALYA HABERLERİ

Antalya OSB Doğu Afrika’ya Gidiyor

IHA
18.08.2015 - 11:10Son Güncelleme :

ANTALYA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ'NDEN 35 KİŞİLİK SEKTÖREL TİCARET HEYETİ İLE TANZANYA'DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN BUİLDEXPO'YA KATILACAK

IHA

Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) 35 kişilik Sektörel Ticaret Heyeti ile Doğu Afrika’da bulunan Tanzanya’nın Darüsselam kentinde gerçekleşecek BuildExpo Fuarı’na katılacak.
Antalya OSB Yönetim Kurulu, oluşturdukları Sektörel Ticaret Heyeti ile Tanzanya’ya gidecek. 20-25 Ağustos tarihleri arasında Tanzanya’nın Darüsselam kentinde gerçekleşecek BuildExpo Fuarı’na 35 kişilik bir heyet ile katılacak olan Antalyalı işadamları, iş dünyasının etkin isimleri ile yüz yüze görüşmeler yaparak Doğu Afrika’daki yatırım fırsatlarını değerlendirecek.
BÜYÜKELÇİLİK ZİYARETİ
Antalya Valisi Muammer Türker, Vali Yardımcısı Mehmet Yavuz, Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, AOSB Müteşebbis Heyet üyeleri ile bölgedeki sanayicilerden oluşan 35 kişilik heyet, Tanzanya’daki ilk temaslarını Büyükelçilik yetkilileri ile gerçekleştirecek. Ülkenin ekonomik durumu ve yatırım fırsatları hakkında elçiliğin düzenleyeceği bilgilendirme toplantısına katılacak olan Antalya OSB heyeti, daha sonra 18’ncisi düzenlenecek olan BuildExpo Fuarı’na katılacak.
YÜZ YÜZE GÖRÜŞME
İnşaat-yapı, makine-metal-enerji, plastik-polyester-akrilik, ahşap-mobilya sektörlerini kapsayan fuarda Tanzanyalı işadamları ile yüz yüze görüşmeler yapacak olan heyet üyeleri, ihracat pazarında yapabilecekleri işbirliği olanaklarını değerlendirecekler. 5 günlük program kapsamında bölgede üretim yapan fabrikaları da ziyaret edecek olan heyet üyeleri, ayrıca ülkenin kültürel zenginliklerini de yakından inceleme şansına sahip olacak.
TÜRKİYE’DE İLK
Türkiye’deki OSB’ler arasında bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, “Ekonomi Bakanlığı destekli Sektörel Ticaret Heyeti oluşturarak yurtdışı fuarlarına katılan ve birebir görüşmeler yapan Türkiye’nin ilk OSB’yiz. Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Maden, Metal ve Orman Ürünleri Daire Başkanlığı’ndan aldığımız yüzde 60’lık destek ile sanayicimize yeni yatırım alanları ile tanıştırıyor, Antalya OSB’nin adını uluslararası mecraya taşımış oluyoruz” dedi.
ÖRNEK OLDU
Seyahate ilişkin tüm hazırlıkların Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından yapıldığını, işadamlarının hiçbir resmi prosedür ile uğraşmak zorunda kalmadığını aktaran Bahar, “Seyahate katılan sanayicimizin vize işlemleri dahi Bölge Müdürlüğümüz tarafından takip edilerek işadamlarımıza her türlü kolaylık sağlanmaktadır. Bu alanda yapmış olduğumuz çalışmalar Türkiye’deki diğer OSB’ler tarafından da yakından takip ediliyor ve bizim uyguladığımız heyet programlarını kendi bölgelerinde de yapmak istiyorlar. Bu güne kadar birçok OSB yetkilisi program ile ilgili işlemlerde tecrübelerimizden faydalanmak istediklerini belirterek yardım talebinde bulundu. Ayrıca çalışmalarımızın Bakanlık yetkilileri tarafından takdir ve beğeni ile karşılanması da bizlere ayrı bir gurur yaşatıyor” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Antalya OSB Doğu Afrika’ya Gidiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ağustos 2015 tarihinde saat 11 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Antalya OSB Doğu Afrika’ya Gidiyor haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:57
 • Guneş
  07:37
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:52
 • Yatsı
  19:19
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı