ANTALYA HABERLERİ

Antalya OSB’de Eğitim Seferberliği

IHA
16.10.2015 - 11:33Son Güncelleme :

ANTALYA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ EĞİTİM ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR.

IHA

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) Ağustos ayında başlattığı eğitim çalışmaları devam ediyor. Bölge Müdürlüğü, yılsonuna kadar vereceği 30 farklı eğitimle 530 bölge çalışanını sertifikalandırmayı hedefliyor.
Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün Ağustos ayında başlattığı eğitim seferberliği büyük bir hızla devam ediyor. Bölge Müdürlüğü personeli ile bölgede faaliyet gösteren firma çalışanlarına yönelik planlanan 30 farklı eğitimin ilk 14’ü yoğun katılımlarla gerçekleşti.
463 SERTİFİKA VERİLDİ
2015 Ağustos-Aralık Eğitim Dönemi’nin ilk üç ayı içerisinde gerçekleşen Beden Dili ve Kişisel İmaj, İşyerinde Yenilikçilik, Outlook, Mülakat Teknikleri ve Doğru Eleman Seçimi, Temel İlk Yardım, Finans Yönetimi, Zaman ve Stres Yönetimi, Pazarlama Teknik ve Yöntemleri, Marka Ürün Yönetimi, Markalaşma, Etkili Sunum ve Grup Önünde Konuşma Becerisi eğitimlerini, son olarak uzun dönemli Autocad ile İş Geliştirme Projesi ve iş Planı Hazırlama Eğitimleri takip etti. Söz konusu tüm eğitimlerde 40 Bölge firması çalışanı ile Bölge Müdürlüğü personeline 463 eğitim sertifikası Bölge Müdürlüğü ve eğitim danışmanlık firmaları yetkilileri tarafından verildi.
HEDEF MÜKEMMELLİK
Antalya OSB’yi bir eğitim merkezi haline getirmeyi amaçladıklarını belirten Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, “Bölgede, üretimde ve kalitede mükemmeli hedefliyoruz. Eğitim ve Kalite Birimimizi kurmamızdaki yegane amaç bu hedefti. Çünkü bu hedefe eğitimle ulaşabileceğimizin farkındaydık ve göreve gelir gelmez çalışmalarımıza başladık” dedi.
30 FARKLI EĞİTİM PROGRAMI
Çağımızın en büyük güç ve sermayesinin bilgi olduğuna dikkat çeken Bahar, “Rekabet edebilmenin verimlilikten, verimliliğin ise insana yapılan yatırımdan sağlandığı, bu iki unsuru besleyen ana kaynağında eğitim olduğu değişmez bir gerçektir. Yaşam boyu öğrenme, kendimiz için olduğu kadar çalışanlarımız ve işletmelerimizin geleceği için bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu anlayıştan yola çıkarak yaşam boyu eğitim hayalini gerçeğe dönüştürmek, rekabetin ve verimliliğin sürdürülebilmesine katkı sağlamak için 30 farklı eğitim programı hazırladık. Bilimsel çalışmalar ışığında, firmalarımızın ihtiyacına göre hazırlanan eğitimler Milli Eğitim Bakanlığı, Türk Standartları Enstitüsü ve özel eğitim kurumları ile işbirliği içerisinde devam ediyor. Eğitim kalitesi, memnuniyet anketleri ile sürekli ölçülüp Antalya OSB’nin bu konuda marka olmasını sağlayacak bir titizlikle sürdürülüyor. Şu an katılımcı memnuniyet oranımız yüzde 95 düzeyinde” şeklinde konuştu.
AMAÇ SANAYİCİYE FAYDA SAĞLAMAK
Eğitimlerin bölge sanayicisine birçok alanda fayda sağlayacağına dikkat çeken Bahar, “Bölgemizde yapılacak olan ortak eğitim programları ve benzeri hizmetlerin bir başka önemli amacı da işletmelerimizin bu konulardaki maliyetlerinin düşürülmesine katkı sağlamaktır. Eğitimler sırasında katılımcı firma çalışanları arasında gelişen diyalogdan kaynaklanan sinerjinin ortaklık kültürüne önemli bir katkı sağlayacağını da ümit ediyoruz. Ayrıca eğitim programlarımızın birçoğuna ilgili birim çalışanlarının büyük bölümünü yönlendirerek eğitime verdikleri önemi gözler önüne seren firmalarımıza destek ve katılımlarından dolayı teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Antalya OSB’de Eğitim Seferberliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 11 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Antalya OSB’de Eğitim Seferberliği haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:28
  • Guneş
   07:03
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   15:57
  • Akşam
   18:22
  • Yatsı
   19:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı