ANTALYA HABERLERİ

Antalya’nın Kaybolan Değerleri Ortaya Çıkarılıyor

IHA
28.09.2015 - 15:41Son Güncelleme :

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, TÜM İLÇELERDE ŞU ANA KADAR GİZLİ KALMIŞ YEREL VE KÜLTÜREL ÜRÜNLERİ ORTAYA ÇIKARMAK İÇİN BAŞLATTIĞI PROJE KAPSAMINDA ALANYA'DA ÇALIŞMALARA DEVAM ETTİ

IHA

Antalya Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçelerde şu ana kadar gizli kalmış yerel ve kültürel ürünleri ortaya çıkarmak için başlattığı proje çalışmalarına devam ediyor.
Antalya’nın unutulmaya yüz tutmuş yöresel ürünlerini yeniden kültürel hayata ve ekonomiye kazandırmak için başlatılan proje kapsamında ilçelerde yapılan toplantılar aralıksız sürüyor. Büyükşehir Belediyesi uzmanları, ilçe temsilcileri ve muhtarların katıldığı toplantı son olarak Alanya’da yapıldı. Alanya’da Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya mahalle muhtarlarının yanı sıra Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney de katıldı. Toplantıda Antalya Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi’nden proje uzmanı Hafize İlhan Özkan muhtarlara yapılacak çalışmayla ilgili bilgiler verdi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı’nın başlattığı, Batı Antalya Kalkınma Ajansı (BAKA) ön araştırma desteği sunduğu projeye Antalya Ticaret Borsası, İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Antalya İl Orman Müdürlüğü Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü (BATEM), Antalya Orkidelerini ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Derneği de (ANTOK) destek veriyor.
Birkaç aşamadan oluşacak projenin ilk adımında Antalya’nın tamamını kapsayan coğrafyada gizli kalmış veya yeterli tanıtımı yapılamamış yerel ve kültürel zenginlikler, ilçe koordinatörleri ve muhtarların aracılığıyla tespit edilecek. Tespiti yapılan ürünleri incelemeye alınarak, uygun görülmesi halinde iç piyasaya da tanıtımı yapılacak, aynı zamanda da kazanılan zenginlik Kültür ve Turizm Bakanlığı aracılığıyla Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) oluru alınarak dünya piyasasına girişi sağlanacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Antalya’nın Kaybolan Değerleri Ortaya Çıkarılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 15 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Antalya’nın Kaybolan Değerleri Ortaya Çıkarılıyor haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:24
  • Guneş
   06:58
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:02
  • Akşam
   18:28
  • Yatsı
   19:51
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı