Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Antalya moral arıyor

Medical Park Antalyaspor, deplasmanda oynayacağı Kayserispor maçının hazırlıklarını sürdürüyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Antalyasporlu futbolcular, teknik direktör Mehmet Özdilek gözetiminde Hasan Subaşı Tesisleri'nde yaptığı antrenmanla hazırlıklarına devam etti. Antrenmana hafif koşuyla başlayan kırmızı-beyazlı futbolcular, ardından taktik çalışması gerçekleştirdi. Daha sonra çift kale maç yapan futbolcular, açma-germe çalışmasıyla antrenmanı tamamladılar.

Hafif sakatlıkları bulunan Ali Zitouni ve Yenal Tuncer salonda çalışırken, iç yan bağlarındaki sakatlığı devam eden Tuna Üzümcü'nün yaklaşık 4 hafta sahalardan uzak kalacağı belirtildi.

MEHMET ÖZDİLEK

Teknik direktör Mehmet Özdilek, antrenmanın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, saha içerisindeki iletişimin çok önemli olduğunu, bunu Manisaspor maçında yapamadıklarını söyledi.

Manisaspor maçını futbolcularıyla birlikte tekrar izlediklerini belirten Özdilek, “Mücadelede yüzde 60 oranında topa sahip olmuşuz. Bir çok gol pozisyonuna girmişiz. Mücadele 1-1 devam ederken gol bulsaydık, galip de gelebilirdik” dedi.

Önlerinde önemli bir Kayserispor maçı olduğunu dile getiren Özdilek, geçen haftaki maçlarını kaybetmiş iki takımın karşılaşacağını kaydetti. Hiç bir maçın garantisi olmadığını vurgulayan Özdilek, şunları söyledi:
“Kayserispor maçında sahaya çıkıp oynayacağız. Kolay maç olmayacak. Kayseri'den puan ya da puanlar alarak moralimizi düzeltmek istiyoruz. Zorlu haftalara girdik. Kayserispor maçının ardından sahamızda Beşiktaş ile karşılaşacağız. Önümüzde 13 maç var ve her maç önemli.”

Gol yollarında daha az üretken olduklarını dile getiren Özdilek, gol yememede kendilerini geçen sezona göre geliştirdiklerini, ancak gol atmada çok becerikli olamadıklarını söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz