« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Antalya kenetlendi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kupa'daki randevu Trabzon maçını ikinci plana düşürdü

Kırmızı beyazlı yöneticiler ve taraftarlar dün bir araya gelip birlik ve beraberlik kararı aldı. Bursa maçı öncesi kentin bayraklarla süslenmesi için yapılacak çalışmaları ASTAD ve 07 Gençlik Grubu üstlendi.

Seferberlik gibi

Antalyaspor'un çarşamba günü Bursaspor ile oynayacağı Türkiye Kupası yarı final maçı, yarın deplasmanda Trabzonspor ile oynanacak lig maçını da ikinci plana düşürdü. Kırmızı beyazlı camia, bütün dikkatini Antalyaspor'a UEFA kapısını açacağına inandıkları Bursa ile oynanacak kupa maçına çevirdi. Yönetim ve Antalyaspor Taraftarlar Derneği, maç günü Atatürk Stadı'nda muhteşem bir atmosfer oluşturmak için el ele verdi.

Bursaya 1500 bilet

Bu arada, Bursaspor'un 5 bin taraftarla Antalya'ya çıkartma yaparak seyirci üstünlüğünü ele geçirme planı suya düştü. Yöneticiler, 5 bin bilet talebinde bulunan Bursaspor'a, sadece eski portatif tribünü ve 1500 bilet vereceklerini söyledi. Horasan, ‘‘Kapalı, açık ve yeni portatif tribünü tamamen Antalyaspor seyircisinin olacak. Bizim için tarihi önem taşıyan bir maçta seyirci sayısının dengelenmesini bile kabullenemeyiz’’ dedi.

Kampanya başlıyor

Antalyasporlu yöneticiler ve taraftarlar dün bir araya geldi. Eski yöneticilerden Ali Rıza Tekin'in öncülüğünde gerçekleşen toplantıya Başkan Bekir Kumbul, Başkan Vekili Halim Horasan ile Antalyaspor Taraftarlar Derneği ve 07 Gençlik Grubu'nun temsilcileri de katıldı. Bugünden itibaren kentin, maç günü de Atatürk Stadı'nın bayrak ve flamalarla süslenmesi kararlaştırılırken bu görevi de ASTAD ve 07 Gençlik Grubu üstlendi.

Haydi Antalya

ASTAD ve 07 Gençlik, bugünden itibaren Antalya'da cadde ve sokakların kırmızı beyazlı bayraklarla süslenmesi için kampanya başlatacak. Maç günü de stat gelin gibi süslenecek. ASTAD Başkanı Süleyman Turhan, ‘‘Antalyalılar'ı ev ve işyerini bayraklarla süslemeye, maç günü de tribünde buluşmaya çağırıyoruz. Antalyalılar, tarihe geçecek bu 90 dakikanın canlı tanığı ve ekibimize Avrupa yolunu açacak galibiyetin 12'inci adamı olmalıdır’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler