ANTALYA HABERLERİ

Antalya’da İlginç Karasinek Eylemi

IHA
28.10.2015 - 16:20Son Güncelleme :

CADDE ÜZERİNDE ELLERİNDE SİNEKLİKLERLE, SİNEK KOSTÜMÜ GİYMİŞ ARKADAŞLARINI KOVALAYAN GENÇLER, BASIN AÇIKLAMASI YAPTI.

IHA

Antalya Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Gençlik Kollarına bağlı bir grup, karasineklere dikkat çekmek amacıyla Antalya caddelerinde kostümlü eylem yaptı.
CHP İl Gençlik Kollarına bağlı bir grup genç üzerlerinde sinek fotoğrafı bulunan "Antalya’ya iyi gelecek" yazılı tişörtler giyip kara sinek kıyafeti giymiş arkadaşlarına sinekliklerle vurarak "sinekle mücadele" çalışması yaptılar.
Kazım Özal Caddesi üzerinde “Kara Sinekler İyi Gelecek” sloganı atarak önlerinde bulunan sinek kostümlü arkadaşlarını sinekliklerle kovalayan gençler ellerinde sinekliklerle dükkanları gezip basın açıklaması yaptı. Vatandaşlar bir anda aralarında dolaşan sinek kostümlü gençleri görünce önce şaşırdı, sonra bunun eylemin bir parçası olduğunu anladı. Yaklaşık yarım saat, sinek kostümlü arkadaşlarını sinekliklerle kovalayarak Antalya’daki kara sinek varlığına dikkat çeken grup, basın açıklaması yaptı. Grup adına basın açıklamasını okuyan Antalya CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Yılmaz, Antalya’nın dünyanın yıldızı, Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı olduğunu belirterek, "Bu, sadece bugün değil, 10 yıldır böyle. Dünya’nın gözü önünde Obama’nın, Putin’in, Merkel’in başının üstünde sinekler uçuştuğunda ya da tıpkı Antalyalıların her gün yaşadığı gibi yemeklerine sinekler konduğunda uluslararası camiaya bu nasıl anlatılacak” dedi. Gökhan Yılmaz, sinekle mücadele için yetkilileri göreve davet etti.
Grup, basın açıklamasının ardından dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Antalya’da İlginç Karasinek Eylemi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 16 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Antalya’da İlginç Karasinek Eylemi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı